iPhone 3GS: Začátek prodeje opět provázelo "davové šílenství"

V pátek se v různých částech světa začal prodávat nový model smartphonu od Applu s označením iPhone 3GS. Stejně jako v loňském roce na jeho předchůdce, čekali i nyní za začátek prodejů nedočkaví fanoušci ve frontách před obchody.


Nicméně podle dostupných zpráv nebyly fronty ve srovnání s loňským rokem tak obrovské, takže zjevně i zde zapůsobila recese a řada uživatelů si bude chtít počkat na první dojmy, aby se vyhnula takovým problémům, jako byl intenzivně medializovaný nedostatečný signál iPhonu 3G v sítích třetí generace, se kterým se potýkaly první verze firmwaru.

Například v Paříži čekalo několik stovek zájemců ve frontě před prodejnou operátora Orange na Champs-Elysées, kde byli atrakcí pro turisty. Zájemci v Paříži totiž doufali, že budou mezi prvními na světě, kteří si nový iPhone 3GS koupí, protože obchod Orange byl otevřen výjimečně k této příležitosti jednu minutu po půlnoci. Další francouzští operátoři budou nabízet nový iPhone od 24. června. Mezi zákazníky byli i takoví nedočkavci, kteří si vybalovali a zaktivovali telefon hned v prodejně.

V Bostonu čekalo více než 120 lidí před obchodem Apple na Boylston street, který otevírá v 7 hodin ráno. Nicméně přes noc jich tam vydržela čekat jen hrstka a většina přišla až ráno. Jedním z nich byl student Patrick Morton, který kolegům z amerického Computerworldu ještě ve frontě řekl, že podle něj nepůjde o moc velké vylepšení oproti iPhonu 3G, protože i do něj bude možné nahrát zdarma nový iPhone OS 3.0, ale on do teď používal BlackBerry a nový smartphone od Applu pro něj bude výrazný upgrade jak z hlediska funkcí, tak i rychlosti. Další ze zájemkyň, Christina Ghobrial, pak prozradila, že pro ni největším vylepšením bude možnost práce s MMS, protože to jí u starého iPhonu chybělo. Každý má viditelně jiné priority.

Apple propaguje nový iPhone 3GS, který byl představen na začátku měsíce na vývojářské konferenci jako výrazný skok kupředu, hlavně co se týká rychlosti (právě ono písmenko „S“ v názvu má znamenat speed, tedy rychlost), výdrže baterie a také až dvojnásobného úložného prostoru. Ten činí 32 GB, což je čtyřnásobek, než s čím přišel konkurenční Palm Pre (levnější varianta nového iPhonu pak má 16 GB) a výrobce také slibuje délku hovoru až 12 hodin na 2G sítích a až 5 hodin na 3G sítích, pohotovostní doba by pak měla dosáhnout 300 hodin. Na surfování na internetu prostřednictvím 3G sítě má nový iPhone vydržet 5 hodin, přes Wi-Fi to pak má být až 9 hodin.

K dalším novinkám patří 3 MPx fotoaparát s autofocusem a možností nahrávání videa, což je také jedna z věcí, o které se zákazníci stojící ve frontách před obchody vyjadřovali pozitivně. Díky rychleji pracujícímu procesoru by se měly také rychleji zobrazovat webové stránky a vylepšení se dočkala i 3D grafika, která by měla být nyní výkonnější.

iPhone 3GS by měl být v následujících týdnech dostupný již ve více než 80 zemích světa, v ČR bychom se měli dočkat oficiálního prodeje u operátorů již v prvních červencových týdnech.Komentáře
K tomuto článku není připojena žádná diskuze, nebo byla zakázána.