iPhone poráží Windows Mobile v počtu dostupných aplikací

Podle posledních informací internetový obchod App Store s aplikacemi pro smartphony Applu již nabízí ke stažení 25 000 aplikací. Další výrobci se proto snaží strategii Applu následovat.


I přes různé chyby a kritizovanou politiku ověřování všech aplikací Applem slaví App Store úspěchy. Pravděpodobně právě díky jeho existenci vyrostlo množství dostupných aplikací pro iPhone během relativně krátké doby na nečekané množství a není divu, že i další výrobci již otevřeli nebo brzy otevřou podobné weby, nabízející aplikace pro jejich platformy.

Spočítat množství aplikací na App Store není snadné, protože jsou rozděleny do spousty kategorií a sám Apple žádná oficiální čísla neuvádí. Nicméně podle informací webu 148Apps.com, který si dal s počítáním práci, dosáhlo množství aplikací na App Store právě zmíněného čísla 25 000. Apple se pak v polovině ledna pochlubil tím, že App Store již zaznamenal 500 milionů downloadů. Opravdu impozantní čísla, vzhledem k tomu, že App Store je v provozu teprve od 11. července loňského roku.

Tato čísla jsou pak ještě výraznější ve srovnání s množstvím aplikací pro platformu Windows Mobile. Podle reportu z 25. února od Global Intelligence Alliance bylo pro tento operační systém za celých 9 let jeho existence napsáno „jen“ 20 000 aplikací a iPhone tak vítězí nad Windows Mobile o celou pětinu.

Není proto divu, že firmy, které stojí za konkurenčními platformami, jako např. RIM (výrobce BlackBerry), Microsoft nebo Nokia spěchají s otevřením vlastních internetových obchodů s mobilními aplikacemi, aby tak zopakovali úspěch Applu a bude zajímavé sledovat, zda díky tomuto kroku dojde ke změně situace na trhu se smartphony. Palm pak svůj Sofware Store otevřel v prosinci a díky tomu, že se nyní bude snažit na trhu uspět se svojí novou platformou (WebOS), která není kompatibilní s dosavadními aplikacemi vytvořenými pro Palmy, bude pro něj vytvoření co nejvyššího počtu dostupných aplikací klíčovou výzvou.

Společnost Google, která stojí za platformou Android, pak od poloviny října provozuje internetový Android Market, z něhož bylo nejprve možné stahovat všechny aplikace zdarma. Nedávno zde však byl zaveden platební systém, od něhož si Google slibuje přilákání dalších vývojářů. Více informací najdete v článku Android Market: Stahování aplikací zdarma končí.Komentáře
K tomuto článku není připojena žádná diskuze, nebo byla zakázána.