IBM sáhlo po Caché

Společnost InterSystems, informovala o tom, že IBM implementovalo její databázi Caché s „peprně papričkovou“ technologií Jalapeńo pro potřeby svého projektu FocalPoint.Společnost InterSystems, informovala o tom, že IBM implementovalo její databázi Caché s „peprně papričkovou“ technologií Jalapeńo pro potřeby svého projektu FocalPoint.

FocalPoint je globální optimalizační projekt, který zkonsoliduje 6 - 10 TB dat a poskytne pro začátek podporu asi 10.000 uživatelů. IBM použilo Caché pro zajištění datové persistence v aplikaci call centra vyvíjeného v Javě.

Všemu přecházelo zhodnocení několika objektových databází – Caché vyhrálo především díky technologii Jalapeńo umožňující automatické odvození persistentních tříd ze starých definic tříd v Javě, které nejsou svázané technologicky specifickým rozhraním.

Podle Irana Hutchinsona, architekta softwarových systémů IBM a vedoucího projektu FocalPoint, byla tato objektová databáze vybrána pro centrální úložiště, protože umožňuje perzistenci Java objektů bez nutnosti jejich mapování do relačních datových struktur. Toto mapování přitom prý může zabrat až 60 % času vývojáře. A Hutchinson dodává: „V Caché nám trvala persistence objektů jen 15 minut. Kdybych se pokusil mapovat tyto objekty do relační databáze, trvalo by to vzhledem k rozsahu modelu měsíce.“


Komentáře