IBM se společně Novellem osloví trh SMB

Dohodu, na jejímž základě se společnými silami pokusí získat větší podíl na trhu open source aplikačních serverů, oznámily firmy Novell a IBM.Dohodu, na jejímž základě se společnými silami pokusí získat větší podíl na trhu open source aplikačních serverů, oznámily firmy Novell a IBM.
Novell bude na základě smlouvy dodávat a podporovat WebSphere Application Server Community Edition (WAS CE) jako součást balíku SuSE Linux Enterprise Server. IBM a Novell budou také nabízet podporu a migrační nástroje, které usnadní zákazníkům aplikačního serveru JBoss rychlý přechod na WAS CE. IBM tím podle svých slov získá jednoduchý přístup k zákazníkům společnosti Novell z oblasti malých a středních firem, tedy do segmentu, který nedávno označila za jeden z klíčových .
„Zákazníci v současné době hledají integrované řešení, které by pokrylo jejich potřeby v oblasti vývoje aplikací,“ řekl Roger Levy, viceprezident společnosti Novell a ředitel divize Open Platform Solutions. „Smyslem partnerství Novellu a IBM je nabídnout zákazníkům nejlepší přístup ve své třídě dodáváním dvou kvalitních softwarových platforem prostřednictvím jediného kanálu. Teď, když zákazníci potřebují podporu ke svému open source operačnímu systému nebo open source aplikačnímu serveru, ji mohou získat jediným telefonátem do společnosti Novell.“
Kromě dohody se společností Novell IBM také představila novou verzi svého aplikačního serveru – WAS CE 2.0. Ta plně podporovat standard Java EE 5, což podle ní pro vývojáře znamená vyšší produktivitu, a tedy nižší náklady, lepší opakovanou využitelnost kódu, využívání stávajícího majetku a schopnost pohotověji reagovat na potřeby podniku.


Komentáře