IFA 2015: Podívejte do galerie na novinky z dílny LG

Berlínská výstava IFA patří mezi dva největší a nejdůležitější veletrhy spotřební elektroniky na světě. Firmy si sem připravují vynikající lahůdky. Co ukazuje LG?

IFA 2015: Podívejte do galerie na novinky z dílny LG


Pračky tvoří velkou část prodejů LG elektroniky v ČR. Firma v pračkách odstranila tradiční pružiny používané pro zavěšení bubnu a přichází s tlumiči podobnými těm, které známe z auta.
Tyto pračky mají navíc i Wi-Fi. menší množství mechanických součástí snižuje tření, které je hlavní příčinou opotřebení, a tak LG prodlužuje standardní záruku u modelů s Centum System na 20 let.


LG představilo čtyři nové OLED televizory. Novinkami jsou zakřivený model s tloušťkou obrazovky pouhých 4,8 mm (55EG9100) a první plochý 4K HDR OLED televizor, který přichází ve dvou velikostech – 65 a 55 palců (modely 65/55EF9500). Všechny televizory jsou samozřejmě s operačním systémem webOS 2.0.

Televizory jsou dostupné od konce srpna v Německu, Koreji, USA, Velké Británii a vybrané modely taky v České republice. Během následujících měsíců budou uvedeny i na další vybrané trhy.

Na veletrhu IFA jsou k vidění i nová Bluetooth sluchátka z řady Tone Series, jichž bylo od října 2010 prodáno již 10 milionů kusů. Nový model Tone Ultra byl uveden koncem srpna v USA, následovat budou klíčové trhy v Asii a Evropě. Sluchátka ze silikonového gelu jsou flexibilní a zaplní ucho tak, aby maximálně izolovala od vnějších hluků a zajistila nerušený poslech zvuk. Snadné ovládání hlasitosti i přepínání skladeb zajišťuje tlačítko typu jog.

Zajímavostí je nová řada praček, které mají Wi-Fi. Přes mobil si tak bude moci každý spustit prací cyklus v reálném čase přes chytré telefony z kterékoli místnosti v domě. Prostřednictvím technologie NFC může uživatel stahovat nové prací programy a následně je aplikovat jednoduchým přiložením smartphonu k symbolu NFC na pračce.

Z bezdrátových reproduktorů představuje LG Music Flow P5 a SoundPop 360. Music Flow P5 s funkcí Auto Music Play umožňuje nastavení automatického přehrávání hudby z mobilních zařízení v okamžiku, kdy se nachází v dosahu reproduktoru. Výdrž baterie na jedno nabití dovoluje až 15 hodin nepřetržitého přehrávání hudby.

SoundPop 360 dovede přehrávat hudbu dokonce dvacet hodin na jedno nabití baterie. Obě novinky z portfolia LG jsou vybaveny funkcemi jako Multi Point, Dual Play či TV Sound Sync. Díky Multi Point lze několik zařízení propojit pomocí Bluetooth, tím je současně ovládat či na nich pouštět hudbu. Dual Play umožňuje připojit dva Bluetooth reproduktory k jednomu mobilnímu zařízení, čímž lze pomocí vlastního nastavení dosáhnout například stereo zvuku.

S funkcí TV Sound Sync, několika reproduktory a televizorem kompatibilním s Bluetooth si snadno vytvoříte domácí kino, které ozvučí každý film.

Úvodní foto: LG

Galerie

Komentáře