Intel a Asus: Recyklace PC pro světlejší zítřky

Společnost Asus vyhlásila společně s firmou Intel a s řetězcem Tsann Kuen Enteprise plán enviromentálního programu pod názvem „Recyklace PC pro světlejší zítřky“. Ten má ukázat, že IT průmysl ve snaze pomoci životnímu prostředí převzal iniciativu v oblasti sběru a recyklace starých notebooků, počítačů a LCD monitorů.Společnost Asus vyhlásila společně s firmou Intel a s řetězcem Tsann Kuen Enteprise plán enviromentálního programu pod názvem „Recyklace PC pro světlejší zítřky“. Ten má ukázat, že IT průmysl ve snaze pomoci životnímu prostředí převzal iniciativu v oblasti sběru a recyklace starých notebooků, počítačů a LCD monitorů.

Podle průzkumu Greenpeace bylo v roce 2004 na celém světě vyprodukováno 20 – 50 milionů tun elektronického odpadu. To odpovídá celkovému objemu odpadu, který vyprodukuje Tchaj-wan během následujících 2 až 6 let. Je tedy více než zřejmé, že nevhodná likvidace IT odpadu může způsobit nenapravitelné škody na životním prostředí Země.

Asus proto spolu s firmou Intel a s dalšími neziskovými organizacemi utvořil uskupení s cílem realizovat projekt „Recyklace PC pro světlejší zítřky“.

Nejenže společnost Asus začala z produkcí bezolovnatých produktů dříve, než byla schválena směrnice EU RoHS, ale také vytvořila certifikaci Green Asus, která dosahuje vyšších standardů, než jaké má tržní unie. Tato certifikace zaručuje, že produkty Asus jsou podrobeny přísné kontrole, počínaje designem a zásobováním přes výrobu až po marketing. Tyto vysoké nároky pomohly společnosti Asus získat potvrzení organizace Oekom (evropská organizace ochrany životního prostředí) v enviromentálním hodnocení pro IT a počítačové periferie, a také získat prvenství v oblasti ochrany životního prostředí v elektronickém průmyslu pro rok 2007.

Intel se pak kromě vývoje procesů pro výrobu bezolovnatých a bezhalogenových produktů podle svých slov snaží soustředit na využití recyklovaných materiálů i na ochranu vodních zdrojů. Současně se také pokouší vylepšovat konstrukci produktů (jako příklad uveďme 45nm high-k gate technologii výroby procesorů, které jsou výkonnější a energeticky účinnější). Toto počínání v souladu se slibem Intelu, jímž se spolu s dalšími významnými průmyslovými výrobci zavázal k ekologickému plánu „Climate Savers Computing Initiatives plan“, který detailně řeší problematiku vývoje standardů pro energeticky účinné počítačové komponenty.
Nenechte si ujít:
Green IT: Ekologický postoj je dnes v kurzu

Al Gore: IT mohou pomoci proti globálním hrozbám

Stane se ekologie zásadním tématem IT ve 21. století?

Myslete ekologicky, nabádá firmy Sun

Greenpeace hodnotí velké výrobce elektroniky

Ochrana životního prostředí vrací dividendy

Tsann Kuen zastává politiku aktivní ochrany životního prostředí, a to skrze platformu 3C (elektronika), u které se zasazuje o úsporné a ekologicky šetrné programy, řekl Jerry Yen, generální manažer společnosti Tsann Kuen Enterprises, a doufá, že letošním programem „akce žádný uhlík“ (0 carbon action) povzbudí zákazníky k tomu, aby přispívali k ochraně životního prostředí nákupem ekologicky šetrného zboží.


Komentáře