Intel opět odsouvá přechod na 7nm proces

Solidní finanční výsledky, ale také další odsun přechodu na 7nm. Takový byl druhý letošní kvartál Intelu.

Intel opět odsouvá přechod na 7nm proces


Přestože Intel vykázal navzdory pandemické krizi v druhém kvartále roku solidní tržby, obecné vyhlídky firmy aktuálně nijak zvlášť růžové nejsou. Oznámila, že přechod na výrobu čipů 7nm technologií bude mít celý jeden rok zpoždění.

V Intelu mohou druhý kvartál hodnotit se smíšenými pocity. Z tiskové zprávy se sice dozvíme, že přechod na 10nm čipy byl urychlen, přičemž už „brzy“ bychom se měli dočkat modelu Tiger Lake a do konce roku modelu Ice Lake určeného pro servery. Ovšem 10nm desktop CPU nebude k mání dřív než ve druhé polovině příštího roku.

 „Intel tento rok zrychluje přechod na 10nm produkty, jejichž nabídka se rozšíří a bude reagovat na rostoucí poptávku,“ stojí v prohlášení firmy. Krom zmíněných čipů Tiger Lake a Ice Lake Intel na druhou polovinu příštího roku připravuje ještě model s pracovním názvem Alder Lake a 10nm serverový procesor Sapphire Rapids. Plánovaný následný přechod z 10nm technologie na 7nm však začíná váznout. Už jednou odkládaná 7nm technologie se tak znovu posouvá o dalších šest měsíců, celkově už tedy o rok.

Naopak s tržbami může být společnost v daném období spokojená. Divize Data Center Group vykázala meziroční nárůst o 43%, tj. 7,1 miliardy dolarů, divize Client Computing Group zaměřená na osobní počítače pak nárůst o 7% na 9,5 miliardy dolarů. Celkové tržby společnosti v druhém kvartálu činily bezmála 20 miliard dolarů. Ve třetím kvartálu Intel očekává, že jeho tržby mírně poklesnou.

Úvodní foto: Intel


Komentáře