Intel, Penryn a Nehal

Firma zveřejnila podrobnější plány na další dvě generace procesorů založené na Core 2, nové 45nm technologií a hradlu high-k metal o kterém IDG on-line více píše na Science Worldu.Firma zveřejnila podrobnější plány na další dvě generace procesorů založené na Core 2, nové 45nm technologií a hradlu high-k metal o kterém IDG on-line více píše na Science Worldu.


Žádné velkoměsto - procesor... (větši obrázek).


Díky překvapivě vysoké výtěžnosti nové technologie a prý i podařenému návrhu se s novinkami setkáme možná až o půl roku dříve, než bylo v plánu a v tuto dobu má Intel k dispozici na 15 různých produktů v různých stadiích vývoje. Do konce tohoto roku je bude firma vyrábět ve dvou továrnách, o rok později pak už ve čtyřech.

Obě chystané procesorové novinky se mají díky 45nm technologií méně zahřívat, mají mít nižší spotřebu, což vzhledem k současným ekologickým aktivitám na toto téma potěší například i v serverech, a budou také o zhruba čtvrtinu menší.

Nehal pak přijde v příštím roce a jak se zdá Intel u něj oprášil Hyper-Threading, tedy rozdělení zpracování úlohy na několik částí, což se v minulosti právě moc neujalo.


Podrobnější informace najdete na PC Worldu.


…………....
Související články

Foto: Intel


Komentáře