Intel předehnal přijetí 802.11n

Intel představil nové rozhraní Next-Gen Wireless-N s kódovým označením Kedron určené pro bezdrátové sítě typu 802.11n. Je určeno pro mobilní technologii Centrino a Centrino Duo a má nabídnout podstatně vyšší výkon.Intel představil nové rozhraní Next-Gen Wireless-N s kódovým označením Kedron určené pro bezdrátové sítě typu 802.11n. Je určeno pro mobilní technologii Centrino a Centrino Duo a má nabídnout podstatně vyšší výkon.

Tím, že firma uvede produkt pro 802.11n tak brzy, předehnala očekávané finální přijetí daného standardu standardizační komisí IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers), které se očekává ještě toto čtvrtletí.

Technologie Intel Next-Gen Wireless-N je postavena na předběžné verzi specifikace IEEE 802.11n, která přináší – oproti dosavadním produktům postaveným na 802.11a/g – až pětkrát vyšší výkon a dvakrát větší dosah bezdrátového připojení, a to při současné o hodinu delší výdrži baterie.
Je zpětně kompatibilní i s předchozími standardy a, b, g. Nová karta by rovněž neměla nijak rušit provoz ostatních bezdrátových zařízení, jako jsou mobilní telefony.

Širší pásmo karta dostala použitím dvou vstupních a výstupních bodů namísto jediného. Tento přístup by obyčejně vyžadoval také více energie a vyčerpal baterii dříve, karta však optimalizuje datové zatížení tak, aby se minimalizovaly nadbytečné režijní náklady. K fungování tedy vyžaduje určitý typ přístupových bodů.

Souběžně s ní Intel tedy spouští program „Connect with Centrino“, v jehož rámci spolupracuje s dodavateli přístupových bodů, jako je Asus, Belkin, Buffalo, D-Link či Netgear, na zajištění potřebné kompatibility a výkonu.

Přístupové body vyhovující pro použití s produktem Wireless-N pak obdrží certifikaci „Connect with Centrino“.


Komentáře