iPad 2 má být představen příští týden

Apple podle analytiků pravděpodobně uvede novou generaci svého tabletu iPad 2 na akci, která se bude konat ve středu 2. března.


Apple již rozeslal americkým médiím pozvánky na konferenci, která nese heslo „Přijďte se podívat, čeho rokem bude rok 2011“. Akce se uskuteční v San Francisku v 10 hodin tamního času. Na stejném místě Apple v září 2010 představil i inovovanou Apple TV. Jak je již zvykem, bližší informace o chystaných novinkách jsou přísně utajovány, aby tak výrobce dosáhl maximálního očekávání.

Uvedení iPadu 2 v příštím týdnu odpovídá předpovědím analytiků, kteří jsou přesvědčeni, že Apple začne s prodejem tohoto tabletu na začátku dubna. To by mělo korespondovat s prvním výročím uvedení prvního modelu iPadu do prodeje. Těch se jen za rok 2010 prodalo téměř 15 milionů kusů. Brian Marshall, analytik společnosti Gleacher & Co., je přesvědčený, že Apple má v zásobě více novinek, které může příští týden představit a nová generace iPadu bude jen jednou z nich. Uvažovat lze např. o novém Mac OS X 10.7 přezdívaném Lion, který by měl být podle Steva Jobse uveden na trh v létě. Další možností je nová generace notebooků MacBook Pro, o nichž se v posledních dnech také intenzivně hovoří. Ezra Gottheil, analytik ze společnosti Technology Business Research, k tomu dodává, že Apple typicky představuje novinky zhruba měsíc před jejich uvedením na trh, takže termín stanovený na příští týden v tomto světle dává poměrně smysl.

iPad 2 má být již ve výrobě, ale konkrétní inovace, které by měl tento tablet přinést, jsou stále dohadem spekulací. Mluví se o jedné nebo více kamerách, které umožní provozovat software pro videohovory FaceTime. Pravděpodobně se také dočkáme rychlejšího procesoru a nového iOS. Více o možných novinkách najdete v článku Co nového lze očekávat od iPadu 2?Komentáře