iPhone 4: Problém praskajících skel skončí u soudu

Problémy s křehkostí krycího skla displeje iPhonu 4 již vyústily v podání žaloby na Apple.


I když iPhone 4 se v negativním slova smyslu proslavil spíše svými problémy s anténou a špatnou kvalitou signálu při uchopení za boční hrany, někteří uživatelé mají i jiný problém – křehkost krycího skla displeje, které prý velmi rádo praská. Například Donald LeBuhn z Los Angeles je touto skutečností již natolik znechucen, že podal proti Applu žalobu, neboť firma podle něj prý udělala chybu v návrhu nového přístroje, který je tak mnohem zranitelnější, než jeho předchůdci a důsledkem může být, že i rutinní používání smartphonu může vést k poškození či rozbití krycího skla. To ale výrobce odmítá přiznat.

Uživatelé tvrdí, že sklo iPhonu 4 snadno praskne při pádu z pouhého metru, což např. model 3GS přežil ve většina případů bez problémů. O problémech se přitom ví již od uvolnění tohoto přístroje na trh. Apple ale tvrdí opak a podle firemního marketingu je iPhone 4 údajně mnohem odolnější, než jeho předchůdce. To ale vyvrací i report společnosti SquareTrade, která zjistila, že nový model měl během prvních čtyř měsíců prodeje o 82 % vyšší počet poškození skla než iPhone 3GS za stejné období v roce 2009.

Při uvedení iPhonu 4 ovšem Apple nový materiál krycího skla opěvoval s tím, že je údajně 20krát  tužší a 30krát tvrdší než plast. Realita ale svědčí spíše o opaku a nyní pravděpodobně bude o skutečném stavu věcí rozhodovat americký soud.Komentáře