iPhone 5 má být představen již za dva týdny

Za zhruba dva týdny, možná již 4. října, by měla společnost Apple podle dostupných informací předvést novou generaci smartphonu iPhone.

iPhone 5 má být představen již za dva týdny


Informaci přinesl web All Things Digital, který údajně citoval zdroj dobře obeznámený se situací. Podle něj je dnem „D“ prý právě úterý 4. října a Apple by měl přístroje iPhone 5 následně uvést na trh v horizontu několika dalších týdnů.

Report dále hovoří o tom, že nový iPhone pravděpodobně představí Tim Cook, který v pozici CEO Applu nahradil Steve Jobse. Jiné zdroje, jako například 9to5Mac, pak tvrdí, že iPhone 5 má být představen 7. října a zástupce služeb zákazníkům O2 pak hovoří o 21. říjnu (není ale jasné, zda nejde o zařazení nového iPhonu do nabídky O2, což by pak odpovídalo oficiálnímu představení několik týdnů předtím). Říjnový termín uvedení nové generace smartphonů dokonce již potvrdil i bývalý americký viceprezident Al Gore, který je nyní členem dozorčí rady Applu. Podle všeho tedy skutečně do uvedení nového iPhonu 5 zbývají již jen týdny. Apple ovšem zatím žádný z termínu oficiálně nepotvrdil a ani neohlásil žádnou akci, se kterou by bylo možné odhalením nového iPhonu spojovat.

Je také vysoce pravděpodobné, že Apple představí současně hned dva přístroje (také Al Gore se zmiňoval o nových „iPhonech“, nikoliv o novém „iPhonu“), levnější model iPhone 4S, který bude podobný dosavadnímu modelu iPhone 4 a pak výrazně přepracovaný iPhone 5 s dvoujádrovým procesorem A5, 1 GB paměti a větším displejem, nejspíš s úhlopříčkou 3,7“. Více viz článek iPhone 5 bude mít ultratenký design s větším displejem.

Spolu s novými smartphony by měla být uvedena i finální verze iOS 5, jejíž beta verze Apple v uplynulých týdnech intenzivně uvolňoval, aby získal zpětnou vazbu od vývojářů. Analytici čekají, že zájem o nové iPhony bude jako obvykle velký, rychle provedené průzkumy mezi zájemci pak dokonce naznačují, že poptávka bude neobvykle vysoká a Apple se může těšit na další silné prodeje.

Úvodní foto: © arrow - Fotolia.com


Komentáře