Jak se stát IT zaměstnavatelem roku?

Ze studie největší světové poradenské firmy v oblasti lidských zdrojů Hewitt Associates vyplývá, že průměrná motivovanost zaměstnanců mezi firmami v České republice je 48 %, u nejlepších deseti firem 71 %.Ze studie největší světové poradenské firmy v oblasti lidských zdrojů Hewitt Associates vyplývá, že průměrná motivovanost zaměstnanců mezi firmami v České republice je 48 %, u nejlepších deseti firem 71 %.

Na prvním místě ve studii Nejlepší zaměstnavatelé v ČR se umístila společnost 3M ČR, druhé získala firma Logos a třetí pak skončilo Cisco. Podle studie je například motivovanost zaměstnanců Logosu 83%, což znamená první příčku mezi společnostmi, které se zabývají výhradně oblastí IT. Loni vyhrála společnost IKEA. Firmy hodnotili jejich vlastní zaměstnanci na základě dotazníků.

Je zřejmé, že motivovaní zaměstnanci přinášejí společnosti lepší obchodní výsledky. Nejlepší zaměstnavatelé už ale pochopili, že si motivaci pracovníků nekoupí vyšší mzdou nebo velkolepými benefity. Vsadili na to, aby lidé cítili uznání a neformální ocenění své práce. Aby měli možnost osobně i kariérně růst a i přes velký tlak na výkon a efektivitu zůstala v týmech přátelská a otevřená firemní kultura.

„Výsledky studie Nejlepší zaměstnavatelé nás velmi těší, protože jsou potvrzením dlouhodobé strategie, zaměřené na motivaci a rozvoj našich lidí. A i když dnes s více než 500 zaměstnanci patříme k největším IT společnostem v zemi, dokážeme své lidi motivovat. Z hlediska businessu je ale nejdůležitější, že odbornost a motivovanost našich pracovníků dlouhodobě vysoce hodnotí naši zákazníci,“ říká Pavel Endrle, ředitel společnosti Logos.

Motivace pracovníků u nejlepších zaměstnavatelů je proto o 23 % větší, než je průměr trhu. Zároveň mají o polovinu nižší fluktuaci na manažerských pozicích a také nemocnost je nižší než průměr.Komentáře