Jak vypadal Štědrý den v síti U:fona?

Nejmladší český operátor zveřejnil údaje o tom, že během Štědrého dne vzrostl hlasový provoz sítě U:fon o 11 % a množství odeslaných SMS dokonce o 173 %. Celkový počet odeslaných SMS zpráv tak překročil 26 000, uskutečněné hovory přesáhly počet 90 000 a celkový objem dat v síti U:fon se dostal k hranici 4 TB.Nejmladší český operátor zveřejnil údaje o tom, že během Štědrého dne (24. 12.) vzrostl hlasový provoz sítě U:fon o 11 % a množství odeslaných SMS dokonce o 173 %. Celkový počet odeslaných SMS zpráv tak překročil 26 000, uskutečněné hovory přesáhly počet 90 000 a celkový objem dat v síti U:fon se dostal k hranici 4 TB.

Hovory
Díky U:fonově výhodné nabídce s voláním v síti zdarma bylo na Štědrý den zaznamenáno 90 600 hovorů. Ve srovnání s běžným pracovním dnem tak došlo k nárůstu o 11%.

SMS
Během Štědrého dne odeslali zákazníci U:fona 26 096 tisíc SMS zpráv s nárůstem 173% oproti běžnému prosincovému dnu, což podle slov operátora poukazuje na to, že U:fon již v ČR opravdu „zdomácněl“ a jeho zákazníci jej využívají i k tak privátní záležitosti, jako je vánočních přání.

Data v síti
Stále rostoucí oblibu mobilní datové komunikace údajně dokazuje i Štědrodenní provoz technologií PMdata a EVDO. Celkový objem přenesených dat v síti U:fon činil 3,99 TB. Zde však chybí srovnání s jinými dny a tak je tento údaj spíše ilustrativní.Komentáře