Kasa.cz bude expandovat do východní Evropy

Internetový obchod Kasa.cz připravuje svoji expanzi do dalších zemí Evropské unie. Společnost Kasa.cz má v současnosti pobočky v Německu, Polsku a na Slovensku.Internetový obchod Kasa.cz připravuje svoji expanzi do dalších zemí Evropské unie. Společnost Kasa.cz má v současnosti pobočky v Německu, Polsku a na Slovensku.

Kvůli zajištění financování další expanze firma déle než rok vybírala vhodného investora. Z výběru nakonec vítězně vyšla společnost Arca Capital Bohemia. Prvním společným krokem bylo navýšení základního jmění společnosti o 30 milionu korun. Společnost Arca Capital Bohemia získala ve společnosti obchodní podíl ve výši 30 procent.

„Zvýšení základního jmění je pouze první krok. Investor nám pomůže především ve financování nových akvizic a vstupu na trh v zemích východní a jihovýchodní Evropy. V tuto chvíli jsme středoevropským hráčem. Náš cíl je být celoevropskou společností, která bude vždy v TOP3 v zemích svého působení,“ přibližuje ředitel Martin Kasa záměry posílení společnosti.

Evropské internetové obchody zaznamenávají v současnosti rychlý růst tržeb. Pro tento sektor jsou však charakteristické vysoké obraty při poměrně nízkém zisku. E-shopy s miliardovým obratem tak vykazují zisky maximalně v řádu desítek miliónů korun. Internetový byznys se však současně velice rychle vyvíjí. Evropské internetové obchody rostou v posledních letech průměrně o 20 procent. Oproti tomu Kasa.cz podle svého vyjádření v roce 2007 vykázala růst přes 70 procent na 1,28 miliardy korun.


Komentáře