Konica Minolta přebírá za stovky milionů českou firmu Webcom

Jde o největší investici v historii české pobočky Konica Minolta – přebírá českou společnost Webcom, jednoho ze tří největších dodavatelů CRM a ERP informačních systémů na platformě Microsoft Dynamics ve střední a východní Evropě. Zároveň jde o první akvizici IT společnosti v zemích střední a východní Evropy Konica Minoltou.

Konica Minolta přebírá za stovky milionů českou firmu Webcom


Dokončení transakce se plánuje na konec července a je podmíněno schválením UOHS. Hodnota celé transakce se pohybuje v řádu stovek milionů korun. Obě strany se dohodly, že nebudou k ceně transakce uveřejňovat bližší informace. 

„Akvizicí společnosti Webcom naplňujeme naši globální strategii, jejímž cílem je rozšíření nabídky Konica Minolta v oblasti tiskových řešení o nové sofistikované IT služby. Mezi oblastí zaměřenou na práci s dokumenty a podnikovými informačními systémy existuje mnoho zajímavých synergií,“řekl Tomáš Bednář, generální ředitel Konica Minolta Business Solutions Czech, a dodal: „Jdeme naproti trendu elektronizace a většího využití IT služeb v podnikové sféře. Převzetí společnosti Webcom nám zajistí nejen v České republice, ale i v okolních zemích další růst.“

Webcom působí v České republice od roku 1998. Vloni dosáhla obratu téměř 350 mil. Kč. Zaměstnává 140 lidí a patří mezi největší partnery společnosti Microsoft v oblasti komplexních informačních systémů pro řízení podniků a firem v České republice.

 „Nemáme v úmyslu zasahovat do fungování či struktury Webcomu. Naopak chceme ji otevřít cestu na zahraniční trhy, na kterých už Konica Minolta podniká. Spolupráci zaměříme zejména na vývoj nových služeb a na nastavení společného přístupu k zákazníkům,“ vysvětlil Bednář.

Konica Minolta převezme všechny podnikatelské aktivity a zaměstnance Webcomu. Společnost však bude i nadále působit odděleně pod svojí značkou. Řídit ji bude současný management.  Její výkonný ředitel Stanislav Hlobilek se stane členem nejvyššího vedení české Konica Minolta. 

„Spolupracovat budeme jak při vývoji nových řešení na platformě Microsoft SharePoint, tak při integraci produktů Webcom na softwarové aplikace Konica Minolta z oblasti digitalizace a správy dokumentů,“říká Stanislav Hlobilek, výkonný ředitel Webcomu.

Úvodní foto: Fotolia © kritchanut


Komentáře