Koupí Microsoft místo Yahoo nový vyhledávač Powerset?

V televizním interview Bill Gates potvrdil, že dohoda mezi Microsoftem a Yahoo se nezdá v budoucnosti příliš pravděpodobná. Nicméně se objevují zvěsti také o tom, že plánuje koupit vyhledávač Powerset, který nabízí revoluční způsob vyhledávání informací na webu.V televizním interview Bill Gates potvrdil, že dohoda mezi Microsoftem a Yahoo se nezdá v budoucnosti příliš pravděpodobná. Nicméně se objevují zvěsti také o tom, že plánuje koupit vyhledávač Powerset, který nabízí revoluční způsob vyhledávání informací na webu.

Gates poskytl interview Tomu Brokawovi z U.S. NBC network v souvislosti s jeho změnou pozice v Microsoftu, kdy od tohoto týdne část svého času bude vykonávat funkci ne-výkonného ředitele (non-executive chairman), ale většinou se bude věnovat své nadaci, zaměřené na oblast charity, kterou založil spolu se svojí manželkou Melindou.

Na Brokawovu otázku, zda si myslí, že do roka by se mohlo Yahoo dostat pod křídla Microsoftu a zda si myslí, že dojde k uzavření dohody Gates odpověděl, že podle něj k tomu nedojde. Nicméně dodal, že před Stevem Ballmerem je řada rozhodnutí, ohledně investic a i když tu v souvislosti s Yahoo nevidí příliš pravděpodobně, je tu i řada dalších, které mohou být velmi významné.

Microsoft strávil letos tři měsíce snahou přesvědčit Yahoo přijmout jeho nabídku a i když společné rozhovory na toto téma již skončily, stále existují různé spekulace o dalším vývoji vztahu těchto dvou společností.

Současně se také objevily informace o tom, že Microsoft údajně chce koupit nový sémantický vyhledávač Powerset, který umožňuje vyhledávat informace na internetu podle jejich smyslu a tím by měl přinášet značně relevantnější výsledky. Je proto také přezdíván „Google-killer“.

Podle společnosti VentureBeat by měl Microsoft za Powerset zaplatit něco málo přes 100 milionů dolarů. Nicméně oficiálně tyto informace nebyly zatím potvrzeny.
Nenechte si ujít:
Konkurence pro Google: Revoluční vyhledávač Powerset

Google posílil své postavení na trhu s internetovou reklamou

Microsoft chce ukládat veškeré informace z lidského života

Yahoo do náruče Microsoftu nespadne

Více informací o Powersetu lze najít v článku Konkurence pro Google: Revoluční vyhledávač Powerset.


Komentáře