Lenovo: 208 000 baterií musí pryč!

Několik měsíců po skandálu s vadnými bateriemi a jejich hromadnými výměnami oznámila společnost Lenovo, že v určitých modelech svých baterií odhalila jiný problém. Celosvětově ji tak čeká výměna přibližně 208 000 vadných kousků.Několik měsíců po skandálu s vadnými bateriemi a jejich hromadnými výměnami oznámila společnost Lenovo, že v určitých modelech svých baterií odhalila jiný problém. Celosvětově ji tak čeká výměna přibližně 208 000 vadných kousků.

Lenovo začalo se zkoumáním problému poté, co se mu přihlásilo pět nespokojených zákazníků. Ti si stěžovali na přehřívání svých přenosných strojů. Stahování se týká baterií s rozšířenou životností, vyráběné japonskou firmou Sanyo Electric. Ty byly prodávány od ledna roku 2005 do února roku 2007 v některých modelech řady R, T a Z notebooků ThinkPad. Vadné baterie mají výrobní číslo FRU P/N 92P1131.

Problém přitom tkví v v obalu baterie a projevuje se pouze u strojů, které zažily tvrdší otřesy – například pád na zem. Sanyo pomůže s uhrazením hromadné výměny, finanční detaily jsou však tajné. Zákazníky přitom výměna nebude stát nic a obdrží nové, plně funkční typy (vyráběné Panasonicem nebo Sanyem). Lenovo prohlásilo, že událost nebude znamenat změnu ve vztahu ke společnosti Sanyo a i nadále od ní hodlá odebírat baterie do svých laptopů.Komentáře