Lenovo věří v digitální revoluci, prý je nevyhnutelná

Data Center Group Lenova, kterou čínská firma odkoupila od IBM, pohovořila o své vizi budoucnosti. Překvapivá nebyla: mluvilo se o kybernetické bezpečnosti, spolupráci mezi partnery a samozřejmě blockchainu.

Lenovo věří v digitální revoluci, prý je nevyhnutelná


Lenovo má s akvizicemi od IBM dobré zkušenosti: kromě tohoto, čtyři roky starého odkupu serverového oddělení IBM se Lenovo také dlouho chlubilo populárními ThinkPady, které rovněž původně patřily IBM. Thinkpady se mimochodem podívaly i do vesmíru, ale to je na jiný článek.

Skromné tiskové setkání mělo globální charakter: strategii Data Center Group přestavil regionální ředitel pro Českou republiku, Slovensko a Polsko Marian Korienek, kterého v prezentování doprovodil Mauro Lotti, ředitel obchodní jednotky SDI & SW pro EMEA a John O’Shea, expert pro globální plánování pokročilých produktů Lenova.

Na pořadu dne bylo také strategického partnerství s firmami NetApp a Nutanix – o obou je v poslední době hodně slyšet, podobně jako o Lenovu (ve středoevropském kontextu); zdůrazňovala se hlavně důležitost samotných partnerství, na něž Lenovo spoléhá. To odpovídá chování ekosystému Lenova, jehož podnikové produkty jsou pomocí sítě partnerů a distributorů rozšiřovány zcela běžně.

Lenovo také zmínilo své aktivity v oblasti superpočítačů, a tam vskutku je o čem mluvit: kromě speciálního superpočítače v Barceloně je firma úspěšná i u dalších instalací. Z top 500 superpočítačů s nejvyšším výkonem je totiž hned 117 prací Lenova; k tomu 17 z top 25 univerzit rovněž využívá IT infrastrukturu čínské společnosti.

Typicky se rovněž mluvilo o digitální transformaci, kybernetické bezpečnosti, big datech a službách jako takových. Strategie firmy v těchto oblastech odpovídá současným trendům a tomu, co zákazníci očekávají.

Úvodní foto: David Slouka


Komentáře