Master Internet otevírá datové centrum v Praze

Nové pražské datacentrum firmy Master Internet, které se otevírá v úterý 17, června, pojme až 7 tisíc serverů. Bude umístěno v bývalém sále, v němž se kdysi zpracovávala tajná data pro podniky zahraničního obchodu. Po třiceti letech se tento prostor změnil k nepoznání, stále však slouží zpracování dat.Nové pražské datacentrum firmy Master Internet, které se otevírá v úterý 17, června, pojme až 7 tisíc serverů. Bude umístěno v bývalém sále, v němž se kdysi zpracovávala tajná data pro podniky zahraničního obchodu. Po třiceti letech se tento prostor změnil k nepoznání, stále však slouží zpracování dat.

Rok po otevření datového centra v Brně se firma Master Internet rozhodla zopakovat podobný projekt v centru Prahy. Pro tento účel bylo zvoleno místo, kde pracovala výpočetní technika již před více než třiceti lety. Na rozdíl od jednotek kusů tehdejších sálových počítačů je dnes v datacentru možné umístit tisíce počítačů.

Sál tak musel projít kompletní přestavbou. Největší pozornost byla věnována internetové konektivitě, kterou zajišťují dva nezávislé optické spoje o celkové kapacitě 4 x 10 Gbit. Důraz byl kladen také na maximální komfort pro hostované servery a racky. K dispozici jsou výkonné klimatizační jednotky a vlastní zdroje elektrické energie sloužící jako záloha pro případ výpadku elektrické sítě.

Datové centrum Master DC Praha bude nacházet v kancelářské budově 4D Center Prague s nepřehlédnutelnou duhovou fasádou na ulici Kodaňská v pražských Vršovicích. Více informací je možné získat na adrese http://www.master.cz/master-dc-praha/.


Komentáře