McAfee kupuje za půl miliardy dolarů Secure Computing

Definitivní rozhodnutí o akvizici firmy Secure Computing oznámila společnost McAfee. Secure Computing nabízí komplexní sadu řešení pro ochranu kritických webových aplikací, e-mailu a síťových prostředků.Definitivní rozhodnutí o akvizici firmy Secure Computing oznámila společnost McAfee. Hodnota transakce je přibližně 465 milionů dolarů a navíc 84 milionů dolarů za preferenční akcie a zaplacena bude v hotovosti.
Secure Computing nabízí komplexní sadu řešení pro ochranu kritických webových aplikací, e-mailu a síťových prostředků. McAfee předpokládá, že díky akvizici posílí svoji pozici v oblasti správy bezpečnostních rizik (SRM, Security Risk Management) a že také nabídne údajně nejkomplexnější dostupné portfolio produktů pro ochranu sítí na trhu, které bude zahrnovat zabezpečení webu a e-mailu, ochranu dat a řízení síťového přístupu.
„Očekáváme, že tato akvizice posílí postavení společnosti McAfee v oblasti poskytování zabezpečení sítí. Předpokládáme, že spojením řešení obou společností dosáhneme v tomto segmentu ročních příjmů téměř 500 milionů dolarů,“ uvedl Dave DeWalt, výkonný ředitel společnosti McAfee.
Výkonný ředitel a prezident Secure Computing Dan Ryan mj. uvedl, že společnost očekává přínos akvizice zejména díky rozšíření svých prodejných kanálů (McAfee má síť prodejních kanálů a obchodních partnerů prakticky po celém světě), dále vzhledem k synergii obou produktových řad a ve spojení se špičkových výzkumným týmem společnosti McAfee.
Očekává se, že transakce bude dokončena ve 4. čtvrtletí letošního roku; McAfee předpokládá, že po dokončení tohoto procesu budou technologie Secure Computing začleněny do obchodní jednotky dodávající produkty pro zabezpečení sítí. V čele této divize bude stát Dan Ryan, současný prezident a výkonný ředitel Secure Computing.


Komentáře