Microsoft certifikuje zařízení pro jednotnou komunikaci

Softwarový gigant Microsoft rozjel certifikační program pro telefony kompatibilní s jeho produkty spadajícím do kategorie Unified communications, tedy s Microsoft Office Communications Serverem 2007 a Microsoft Office Communicatorem 2007.Softwarový gigant Microsoft rozjel certifikační program pro telefony kompatibilní s jeho produkty spadajícím do kategorie Unified communications, tedy s Microsoft Office Communications Server 2007 a Microsoft Office Communicator 2007.

První vlna zařízení, které se budou moci pyšnit certifikační nálepkou, přináší patnáct telefonů od různých výrobců (například od Samsungu, LG-Nortelu, NECu či Asusu). Komunikační programy, na něž se certifikace vztahuje, jsou však zatím dostupné jen v rámci veřejného betatestingu. Ty v kombinaci s dalšími produkty Microsoftu sjednocují e-mail, instant messaging a video konferece.

Software byl navržen tak, aby fungoval s naprostou většinou telefonů, které jsou již na trhu. Certifikace však kompatibilitu zařízení s unified communications softwarem od Microsoftu přímo garantuje. Podmínky pro získání certifikace zahrnují různé vlastnosti jako je podpora wideband audia a různých kodeků, či požadavky na vybraná specifika uživatelského rozhraní.

Microsoft není se svým Office Communications Serverem jediným hráčem na poli jednotné komunikace. Střetává se zde s velkými hráči jako je Cisco či Avaya. Určitou konkurenční výhodu by mu však ve Communications Serveru 2007 mohla přinést integrace s Microsoft Exchange 2007.


Komentáře