Microsoft možná přece jen pohltí Yahoo

Softwarový gigant měl s Yahoo údajně podepsat tzv. důvěrný dodatek, díky kterému získá přístup k účetnictví společnosti a bude se tak moci lépe rozhodnout, jak vysoká bude jeho akviziční nabídka.

Microsoft možná přece jen pohltí Yahoo


Kromě Microsoftu měla být dohoda podepsána také se společnostmi Silver Lake and TPG Capital. S informací přišel prestižní deník New York Times, který se odvolává na dva nejmenované zdroje působící v Yahoo. Konkrétní nabídky mají padnout během příštího týdne. Zájemci mohou nabídnout jak koupi menšinového podílu, tak i celé společnosti.

Druhá možnost se vzhledem ke své finanční náročnosti týká asi jen Microsoftu. Ten prý ale něco takového nemá v plánu. Pravděpodobnější je takový scénář, kdy se Microsoft spojí s dalšími investory, aby tak ochránil své „vyhledávací partnerství“ s Yahoo. Jak mluvčí Microsoftu, tak zaměstnanci tiskového oddělení Yahoo odmítli informace o podepsání důvěrného dodatku komentovat.

Microsoft se pokoušel Yahoo koupit již v roce 2008, kdy společnosti nabízel až 44 miliard dolarů. Ta však tuto lákavou sumu odmítla a dodnes toho možná lituje. Pokud by se totiž obchod uskutečnil dnes, nabídka Microsoftu by byla mnohem skromnější. Situace v Yahoo není již delší dobu zrovna příznivá a nezlepšila se ani poté, co z jejího čela v září letošního roku odešla Carol Bartzová. Více se můžete dočíst v článku Steve Ballmer si pochvaluje, že Microsoft nekoupil Yahoo.Komentáře