Microsoft nabízí pomoc pro downgrade Visty

Po ukončení prodeje Windows XP Microsoft ohlásil, že bude v následujících třech měsících nabízet bezplatnou technickou podporu, určenou malým firmám, které si kupují nové počítače s Vistou, aby je přesvědčil, že přechod na tento operační systém je správným krokem. Současně pak bude nabízet i podporu pro downgrade tohoto systému na Windows XP.Po ukončení prodeje Windows XP Microsoft ohlásil, že bude v následujících třech měsících nabízet bezplatnou technickou podporu, určenou malým firmám, které si kupují nové počítače s Vistou, aby je přesvědčil, že přechod na tento operační systém je správným krokem. Současně pak bude nabízet i podporu pro downgrade tohoto systému na Windows XP.

Má se jednat o obdobný krok, který nabízí někteří z velkých výrobců počítačů jako např. Dell nebo HP, kteří tímto způsobem chtějí i nadále nabízet starší operační systém svým zákazníkům.

Nabídka, označovaná jako „Windows Vista Small Business Assurance“ je k dispozici zatím jen pro americké pro firmy s méně než 50 zaměstnanci či 25 PC a zahrnuje bezplatnou telefonickou podporu do konce října těm firmám, které si koupí nové počítače s Vistou Business nebo Ultimate od nynějška do 30. září.

Uvedená nabídka se také týká jen firem, které kupují zcela nové počítače. Ty, které pouze upgradují svojí existující infrastrukturu, nebudou moci podle informací z webu Microsoftu bezplatnou podporu využít.

Podle analytika Michaela Cherryho je v současnosti hlavním problémem Visty stále nedostačující hardware, zvlášť u levných počítačů, které jsou často vybaveny jen 1 GB operační paměti a to je pro pohodlnou práci na Vistě nedostatečné. Malé podniky se tak bojí v souvislosti s přechodem na Vistu nejen vysokých investic do hardwaru, ale i problémů s kompatibilitou, nicméně ty jsou už z velké části vyřešené.
Nenechte si ujít:
SP3 pro XP: Uživatelé hlásí problémy s registry

Windows XP: Microsoft popírá prodloužení prodeje

SP3 pro Windows XP: Co způsobuje chybu s registry?

Microsoft vyvíjí od základů nový operační systém

Zdroj: Computerworld.com


Komentáře