Microsoft přichází s první tučnou aktualizací Windows 10

Operační systém Windows 10 není venku ani deset dní a Microsoft přichází s první tučnou aktualizací. Potíž je v tom, že příliš nevysvětluje, k čemu vlastně slouží. „Obsahuje změny zlepšující funkčnost systému,“ píše se v dokumentu, který update označený KB3081424 doprovází.

Microsoft přichází s první tučnou aktualizací Windows 10


Od vydání Windows 10 na sklonku července jde zatím o největší update o velikosti 325 MB.
Ne každý uživatel však musí stahovat kompletní balíček. Nový update totiž zahrnuje i změny a úpravy, které Microsoft uvolnil už v uplynulých dnech.

Pokud jste tedy své nové Windows 10 už aktualizovali, stáhnou se vám pouze nejčerstvější novinky a záplaty. Podrobnější informace, kromě souborů, které vám update přepíše, dokumentace neuvádí.

Podobné kumulativní aktualizace však Microsoft údajně plánuje v následujících dnech vydávat pravidelně, přinejmenším v prvním měsíci po vydání Windows 10.

Už dříve Microsoft také avizoval, že ve Windows 10 bude aktualizace distribuovat prostřednictvím peer-to-peer technologií, díky kterým by mělo být jejich stahování rychlejší a komfortnější.

Přijetí Windows 10 se zatím mezi veřejností zhoršuje. Lidé na sociálních sítích o něm už nemluví tak hezky jako minulý týden, kdy je Microsoft zpřístupnil pro veřejnost. Alespoň to vyplývá z dat, které vydalo Adobe. Psali jsme o tom zde.

Kdo by chtěl Windows 10 instalovat do svého počítače, ale stále ještě mu nezačalo stahování upgradu. Může si k isntalaci pomoci rychleji. Přesný návod na urychlení instalace je v tomto článku.

Úvodní foto: Microsoft


Komentáře