Microsoft prodloužil dodávky Windows XP do května 2009

Společnost Microsoft se rozhodla prodloužit dobu dodávky operačního systémů Windows XP výrobcům počítačů na zakázku (tzv. system builderům,) dalších několik měsíců, kdy mohou tento systém i nadále nabízet svým zákazníkům na prodávaných počítačích.Společnost Microsoft se rozhodla prodloužit dobu dodávky operačního systémů Windows XP výrobcům počítačů na zakázku (tzv. system builderům,) dalších několik měsíců, kdy mohou tento systém i nadále nabízet svým zákazníkům na prodávaných počítačích.

Windows XP tak bude možné koupit spolu s počítačem postaveným na zakázku téměř do doby, než se objeví Windows 7, přičemž původně bylo plánováno, že dodávky výrobcům počítačů na zakázku skončí v lednu příštího roku. Microsoft k tomuto kroku říká, že chce poskytnout prodejcům ještě další čas než bylo původně plánováno a aby přechod k Windows Vista mohl být plynulejší. Prodloužení se netýká velkých výrobců jako HP, Dell a podobně, ale skutečně jen system builderů, kteří počítače sami sestavují a kterých je například v České republice obrovské množství.

Hlavním důvodem však bude přetrvávající poptávka uživatelů po Windows XP (více viz článek Třetina nových PC je downgradovaná z Visty na Windows XP) a také mnoho firemních zákazníků nechce z Windows XP přecházet na Vistu a čekají až na Windows 7, takže chtějí ve své firmě využívat i na nových počítačích stále starší operační systém.

Současně budou Windows XP i nadále dostupné pro ultralevné počítače, takzvané nettopy a netbooky, ale pouze ve verzi Home, neboť pro tyto počítače není Vista díky svým hardwarovým nárokům vhodná a prodloužení zde platí až do 30. června roku 2010 nebo rok po vydání Windows 7, záleží co nastane dříve.
Nenechte si ujít:
Microsoft vyvíjí zcela nový operační systém Midori

Windows 7: Jaké budou mít hardwarové nároky?

Windows Vista a IE7 – jak se prosazují?

Microsoft vyvíjí od základů nový OS Singularity

Výzkum: Třetina nových PC je downgradovaná z Visty na Windows XP


Komentáře