Microsoft prý chystá vlastní smartphone s Windows Phone 8

Analytik Rick Sherlund se domnívá, že společnost Microsoft pracuje se smluvním výrobcem na vyrobení vlastního smartphonu založeného na operačním systému Windows Phone 8.

Microsoft prý chystá vlastní smartphone s Windows Phone 8


Microsoft tento týden oznámil, že bude nabízet dvojici tabletů Surface, vlastní smartphone by tedy představoval krok podobným směrem.

 

Sherlund, analytik společnosti Nomura, zveřejnil informaci v rámci doporučení investorům. Zdroje této informace nespecifikoval.

Sherlund dále uvádí, že „není jasné, zda půjde o referenční platformu nebo o telefon se značkou Microsoft připravený pro vstup na trh." Dodává, že by nebylo překvapením, kdyby se Microsoft rozhodl v příštím roce i pro druhou možnost a zvolil tedy stejný postup jako v případě tabletů.

 

I některé další zprávy (včetně jedné z webu Bussines Insider) naznačují, že Microsoft bude potřebovat dodávat i vlastní hardware. To bude nutné zejména v případě, pokud se Nokia, klíčový hardwarový partner Microsoftu, dostane do hlubších problémů – pak by byla mj. ohrožena i spolupráce Nokie s Microsoftem.

 

Minulý týden Nokia oznámila, že plánuje propustit 10 tisíc zaměstnanců kvůli finančním potížím a pomalému prodeji zařízení Lumia, která využívají operační systém Windows Phone 7.

Operační systém Windows Phone 8 nebude fungovat na současných telefonech s Windows Phone. Tato skutečnost by podle analytiků mohla v nadcházejících měsících prodeje společnosti Nokia dále snížit.Komentáře