Microsoft uvedl Ajax a OneCare (zatím ale nikoli pro Česko)

Microsoft na trh uvedl novou verzi bezpečnostní aplikace Windows OneCare pro Windows Vista, krom toho uvolnil i první vydání ASP.Net Ajax 1.0 (dříve nazývaný Atlas), který umožňuje vytvářet sofistikované interaktivní aplikace nejen na platformě .Net 2.0.Microsoft na trh uvedl novou verzi bezpečnostní aplikace Windows OneCare pro Windows Vista, krom toho uvolnil i první vydání ASP.Net Ajax 1.0 (dříve nazývaný Atlas), který umožňuje vytvářet sofistikované interaktivní aplikace nejen na platformě .Net 2.0.

Výsledná aplikace je použitelná na všech operačních systémech a nemá prý problémy s nejpoužívanějšími internetovými prohlížeči, jako jsou Internet Explorer, Safari, Firefox, a Opera.

Součástmi ASP.Net Ajax 1.0 jsou také Microsoft Ajax library (obsahuje standardní kód JavaScript pro běh v prohlížeči) a ASP.Net 2.0 Ajax Extensions, které umožňují vývojářům pracovat stylem drag-and-drop. K dispozici je rovněž aktualizovaný ASP.Net Ajax Control Toolkit, který obsahuje množství připravených komponent, jako například animace či funkci automatického doplňování.

Vývojáři mohou s ASP.Net Ajax 1.0 vytvářet rozhraní se znovupoužitelnými komponentami Ajax či jen vylepšovat již existující webové stránky. Mimoto lze přistupovat ke vzdáleným službám a datům z prostředí internetového prohlížeče bez nutnosti psát komplikované skripty. Software lze použít i v kombinaci s Visual Studiem, což však není podmínkou.

Krom toho Microsoft 30. ledna na trh v USA a dalších 16 zemích světa (ČR v první fázi nefiguruje) uvedl novou verzi bezpečnostního softwaru Windows OneCare pro Windows Vista. Ten obsahuje antivirový a antišpionážní software, firewall, zálohovací funkce a funkce pro údržbu systému.

Antivirus a antispyware byly v nové verzi skloubeny v jedno a vylepšení se dočkala například funkce pro zálohování. Dosavadní uživatelé obdrželi aktualizaci zdarma, ostatní si ji budou moci koupit za cenu okolo 50 USD.


Komentáře