MSI bude dodávat levné mini notebooky Wind se SUSE Linuxem

Společnost Novell oznámila, že Micro-Star International (MSI) bude dodávat SUSE Linux Enterprise Desktop 10 předinstalovaný ve svých levných mini noteboocích Wind, o kterých jsme nedávno informovali. Tím se vyjasňuje situace ohledně operačních systémů pro tato zařízení.Společnost Novell oznámila, že Micro-Star International (MSI) bude dodávat SUSE Linux Enterprise Desktop 10 předinstalovaný ve svých levných mini noteboocích Wind (na obrázku pod článkem), o kterých jsme nedávno informovali. Tím se vyjasňuje situace ohledně operačních systémů pro tato zařízení.

Podle některých dřívějších zpráv se uvažovalo jen o verzích MSI Wind s Windows XP a varianta se SUSE Linuxem tak pomůže oslovit i další uživatele. Součástí jeho základní softwarové výbavy bude kromě systému SUSE Linux Enterprise Desktop také sada kancelářských aplikací OpenOffice.org a řada bezdrátových, bezpečnostních a multimediálních nástrojů.

Podle poslední zprávy IDC Worldwide Quarterly PC Tracker z června 2008 mají celosvětové dodávky přenosných počítačů v tomto roce dosáhnout 145,3 miliónu kusů, přičemž nástup velice levných notebooků má mít na celkový trh notebooků výrazný vliv.

Se systémem SUSE Linux Enterprise Desktop podle slov Novellu získají zákazníci MSI uživatelsky vstřícné rozhraní, bohatou sadu aplikací a také technickou podporu s kvalitními ovladači. Společnosti MSI a Novell spolupracují na poskytování systému SUSE Linux Enterprise Desktop pro desktopy a notebooky MSI, ale toto je první předinstalační dohoda obou společností.
Nenechte si ujít:
Acer Aspire one: Pohled do nitra miniaturního notebooku

MSI uvede levný notebook s procesorem Atom

Ultralevné notebooky za 4000 Kč dorazí brzy na trh, tvrdí Intel

Eee PC s Windows XP získá na atraktivitě

Další levný mininotebook přichází, tentokrát od ECS

Detaily o nízkoenergetických procesorech Atom od Intelu

Netbook MSI Wind s energeticky úsporným procesorem Atom bude celosvětově k dispozici v průběhu léta. Více informací, včetně technických parametrů, ceny a prvních dojmů z práce s ním, lze najít v článku Microstar Wind: Detailnější přiblížení miniaturního notebooku.Komentáře