Na zájem o IT odborníky reaguje Cisco vytvořením speciálního výukového systému

Novou internetovou vzdělávací komunitu Cisco Learning Network spustila firma Cisco Systems. Je postavená na platformě Web 2.0 a svým členům umožňuje spolupracovat a vyměňovat si zkušenosti prostřednictvím sdílených dokumentů a otevřených diskusních fór. Sdílení dokumentů pomáhá vytvářet jednotný zdroj znalostí určený pro certifikované profesionály – produktovou dokumentaci, informace o konfiguracích, návody na řešení závad, stejně jako názory expertů na řešení obtížných síťových úkolů.Novou internetovou vzdělávací komunitu Cisco Learning Network spustila firma Cisco Systems. Je postavená na platformě Web 2.0 a svým členům umožňuje spolupracovat a vyměňovat si zkušenosti prostřednictvím sdílených dokumentů a otevřených diskusních fór. Sdílení dokumentů pomáhá vytvářet jednotný zdroj znalostí určený pro certifikované profesionály – produktovou dokumentaci, informace o konfiguracích, návody na řešení závad, stejně jako názory expertů na řešení obtížných síťových úkolů.
„Protože síťové technologie podporují ekonomický růst a spolupráci, roste logicky i potřeba odborníků v této oblasti. Abychom se s růstem požadavků na specialisty dokázali vyrovnat, budeme muset během příštích pěti let možná až ztrojnásobit počet námi certifikovaných odborníků,“ říká Jeanne Beliveau-Dunn, generální ředitelka projektu Learning@Cisco.
Podle studie realizované pro Cisco výzkumnou agenturou Forrester Consulting dnes například 36 procent dotázaných firem zaměstnává specialisty zaměřené na oblast bezdrátových sítí, přičemž jejich počet by se měl do pěti let zdvojnásobit. Vlastní specialisty na síťovou bezpečnost zaměstnává okolo 46 procent firem a tento podíl by měl v příštích pěti letech stoupnout až na 80 procent. Dotazované firmy také očekávají, že do pěti let vzroste ze současných 40 na 69 procent podíl společností, které zaměstnávají vlastní odborníky na hlasovou komunikaci.


Komentáře