Největší logistické centrum IT v Evropě otevřel Ingram Micro

Společnost Ingram Micro je podle svých slov připravena rozšířit export do České republiky i na Slovensko i díky lokalizovaným službám.Společnost Ingram Micro je podle svých slov připravena rozšířit export do České republiky i na Slovensko i díky lokalizovaným službám.
V bavorském Straubingu otevřela svůj druhý sklad (Regional Distribution Center, RDC II) firma Ingram Micro Distribution. Nové logistické centrum se s celkovou plochou 80 000 m2 stalo údajně největším logistickým centrem IT produktů v Evropě.
Zdvojnásobením logistické kapacity chce společnost Ingram Micro posílit svoji pozici v oblasti distribuce informačních a komunikačních technologií. Nové logistické centrum bude mít díky své geografické poloze a dobrému napojení na dopravní infrastrukturu také zásadní význam pro plánované posílení exportu do České republiky a na Slovensko.
„Na trzích v České republice a na Slovensku vidíme pozici Ingram Micro jako klasického 2nd source distributora. Díky naší nabídce produktů budeme jistě představovat zajímavé doplnění k lokalizované nabídce stávajících distributorů“, uvedl Marcus Adä, Vice President Sales společnosti Ingram Micro.
Díky 350 dodavatelům a 40 000 produktům patří nabídka Ingram Micro k nejširší v oblasti distribuce informačních a komunikačních technologií a spotřební elektroniky. Českým a slovenským resellerům nabídne Ingram Micro portál IM.Order, na kterém si budou moci objednat zboží on-line, dále pak 24hodinový servis dodání a pestrou nabídku marketingových programů a logistických služeb. „Naším cílem je, abychom se také českým a slovenským prodejcům stali plnohodnotným partnerem, řekl David Dupuy, Senior Export Channel Manager společnosti Ingram Micro.

Ingram Micro připravuje také českou verzi internetového obchodu Superstore. „Značně jsme do našich zaměstnanců investovali a v současné době máme k dispozici patnáctičlenný exportní tým, mezi nimi i česky a slovensky mluvící spolupracovníky.


Komentáře