Nejžhavější technologie dneška: Ultramobilní pracoviště pomocí U3

Chcete pracovat na libovolném počítači s vlastními daty i softwarem, aniž na něm zanecháte jakékoli stopy? Pak by vás měla zajímat technologie U3 pro přenosné flash disky. Flash disk s U3 lze zasunout do jakéhokoliv dostupného osobního počítače a začít okamžitě pracovat v prostředí, které důvěrně znáte. Projekt U3 navíc předpokládá, že veškerá klientská data budou uchovávána právě na příslušném USB disku, takže až uživatel s počítačem přestane pracovat, nezbudou v něm žádné důvěrné informace, které při práci využil.Chcete pracovat na libovolném počítači s vlastními daty i softwarem, aniž na něm zanecháte jakékoli stopy? Pak by vás měla zajímat technologie U3 pro přenosné flash disky. Flash disk s U3 lze zasunout do jakéhokoliv dostupného osobního počítače a začít okamžitě pracovat v prostředí, které důvěrně znáte. Projekt U3 navíc předpokládá, že veškerá klientská data budou uchovávána právě na příslušném USB disku, takže až uživatel s počítačem přestane pracovat, nezbudou v něm žádné důvěrné informace, které při práci využil.
  • Aplikace, které jsou v souladu s požadavky na technologii U3, jsou dostupné na mnoha serverech, nejčastěji na webových stránkách konkrétních výrobců U3 flash disků. Místem, kde je možné najít téměř všechny aplikace pro U3, je ale samozřejmě domovská stránka tohoto projektu, umístěná na adrese www.u3.com. Na těchto stránkách může uživatel vyhledávat aplikace podle svých konkrétních požadavků – v nabídce je podle nás relativně vysoký počet řešení, která jsou schopna uspokojit i náročnější zákazníky.
  • Součástí nabídky pro U3 jsou takové populární aplikace, jako například internetový prohlížeč Firefox, klient elektronické pošty Thunderbird, open source řešení kancelářského softwaru OpenOffice, klient instant messagingu Skype či software Trillian. Není divu, že právě tyto programy uživatelé nejčastěji stahují. Avšak zájemcům je k dispozici třeba i grafický prohlížeč IrfanView. Uživatelům e-mailové aplikace Microsoft Outlook je zase dostupný komerční program Sync.
  • Nabídka mezi komerčními a nezávislými řešeními je přibližně vyrovnaná. I když zatím zpravidla neexistují různé jazykové mutace softwaru pro U3, lze zde nalézt popisy aplikací i v jiném jazyce než angličtině – třeba v němčině.
  • Instalace zvolené aplikace nemusí vždy probíhat přímo z webu. Je také možné, aby si uživatel, aniž by u sebe měl zařízení U3, z webu vybrané řešení stáhnul a pak ho pomocí Launchpadu třeba doma na příslušný flash disk nainstaloval.
  • U programů určených pro platformu U3 musí uživatel počítat ve srovnání s klasickými řešeními pro PC s určitým prodlením. Pro vývojáře je na webových stránkách sdružení U3 připraven bezplatný vývojářský kit SDK, jehož stažení je podmíněno pouhou registrací.
  • Možnost využít funkcionalitu U3 na každém PC je možná trochu zavádějící – aby bylo možné využívat všech možností U3 flash disků, je třeba mít na hostitelském počítači nainstalován operační systém Windows XP nebo Windows 2000 s SP4...

Zajímá-li vás technologie U3 a další aktuální technologické trendy, určitě si nenechte ujít novou knihu redakce časopisu Computerworld 10 nejžhavějších technologií světa počítačů a internetu. Kromě popisu jednotlivých technologií přináší také konkrétní postupy a pomůže vám rychleji si osvojit danou tematiku.

Níže přinášíme obrazovou ukázku z kapitoly o U3:
  • Strana 62 - Vhodné použití pro U3 zdeK dalším detailům o obsahu knihy 10 nejžhavějších technologií světa počítačů a internetu a k objednávkovému formuláři přistupujte zde.

Knihu si můžete objednat zde:

Jste-li předplatitel použijte tento objednávkový formulář

Nemáte-li předplatitné použijte tento objednávkový formulář


Komentáře