Nejžhavější technologie dneška: Windows Vista

V rámci seriálu o nové knize z produkce redaktorů časopisu Computerworld se dnes podíváme na kapitolu první. Ta pojednává o operačním systému Windows Vista.V rámci seriálu o nové knize z produkce redaktorů časopisu Computerworld se dnes podíváme na kapitolu první. Ta pojednává o operačním systému Windows Vista.

Windows Vista je systém, jehož vývoj trval nějakých pět let. To mu, oproti předchozímu Windows (XP), přineslo mnohé novinky - jak po funkční, tak po grafické stránce. A právě 1. kapitola knihy „10 nejžhavějších technologií světa počítačů a internetu“ má v popisu práce citlivě vás do těchto změn zasvětit a upozornit na nejvýznamější vymoženosti nového OS.

Krom toho obsahuje návod k úpravám a přizpůsobení instalačního image, rady ke změnám chování UAC (User Account Control neboli Řízení uživatelských účtů) a další texty, které vás krok za krokem dovedou k výsledku, který potřebujete. Velmi důležitou součástí je kompletně lokalizovaný přehled Služeb systému Windows Vista, což se může hodit úplně každému.

Druhou část první kapitoly pak tvoří tipy a triky pro Vistu. Tam se dozvíte mimo jiné jak svůj počítač připravit na novou instalaci Visty, zajímavé informace o produktovém klíči či to, jak editovat bootovací menu. Níže přinášíme několik obrazových ukázek ze zmíněných pasáží:
  • Strana 8 - Windows Vista přichází zde
  • Strana 23 - Systémové služby ve Windows Vista zde
  • Strana 47 - Tipy a triky pro Windows Vista zde

K dalším detailům o obsahu a objednávkovému formuláři přistupujte zde.


Komentáře