Nekradou vám náhodou identitu?

McAfee zveřejnilo studii zaměřenou na celosvětové trendy v oblasti krádeže identity. V ní je zahrnut také výrazný nárůst krádeží identity, ke kterým dochází on-line, tedy za použití počítačů a internetu. Podle průzkumu například množství škodlivých programů typu keylogger (zaznamenávají stisky kláves) vzrostlo mezi lednem 2004 a květnem 2006 o plných 250 %!McAfee zveřejnilo studii zaměřenou na celosvětové trendy v oblasti krádeže identity. V ní je zahrnut také výrazný nárůst krádeží identity, ke kterým dochází on-line, tedy za použití počítačů a internetu. Podle průzkumu například množství škodlivých programů typu keylogger (zaznamenávají stisky kláves) vzrostlo mezi lednem 2004 a květnem 2006 o plných 250 %!

Zpráva ukazuje, že krádeže identity způsobují národním ekonomikám po celém světě obrovské škody.
Například:
  • Podle americké Federální komise pro obchod (Federal Trade Commission) jen roční hodnota těchto škod pro jednotlivce a podniky dosahuje výše 50 miliard USD. Vyplývá to z dokumentu „Account-Hijacking Putting an End to Account-Hijacking Identity Theft” (Snaha o konec krádeží identity prostřednictvím krádeží účtů), který je v originále dostupný ZDE.
  • Britské ministerstvo vnitra vypočítalo, že britská ekonomika zaplatila za krádeže identity v uplynulých třech letech cenu okolo 3,2 miliardy amerických dolarů. Vyplývá to z dokumentu Home Office Identity Fraud Steering Committee (Řídící výbor britského ministerstva vnitra pro krádeže identit) „Identity Theft, Don’t Become a Victim” („Nestaňte se obětí krádeže identity”), který je v originále k nalezeníZDE.
  • Odhady australského Centra pro politický výzkum(Centre for Policing Research) vyčíslují každoroční škody způsobené krádeží identity na částku 3 miliard USD. Vyplývá to ze zprávy Australasian Centre for Policing Research (Australského centra pro politický výzkum) „Identity Crime Research and Coordination” („Výzkum a koordinace kriminality související s krádeží identity”), která je k nahlédnutí v originále ZDE.Foto: McAfee
Komentáře