Ness kupuje Logos, českého poskytovatele IT služeb

Společnost Ness Technologies oznámila, že podepsala smlouvu o odkupu 100 % akcií společnosti Logos a.s., soukromé české konzultační a technologické společnosti.Společnost Ness Technologies oznámila, že podepsala smlouvu o odkupu 100 % akcií společnosti Logos a.s., soukromé české konzultační a technologické společnosti.

Ve fiskálním roce končícím 31. března 2008 společnost Logos dosáhla obratu 752,8 mil. Kč a dnes má přibližně 570 zaměstnanců. Po dokončení akvizice se Logos stane součástí Ness Czech.

Portfolia obou společností se podle Ness vzájemně doplňují, pouze s mírným překryvem v klientech a nabízených službách. Silná pozice Ness Czech v oblasti utilit, manufacturingu a veřejné správy bude po sloučení obou společností doplněna významným postavením Logosu v sektoru financí a telekomunikací. Zákazníci společnosti Logos mohou využít např. zkušenosti a kapacity společnosti Ness v oblasti near-shore a offshore, včetně vývojového centra v Košicích na Slovensku.

Mezi klienty společnosti Logos patří například Komerční banka, GE Money, Raiffeisenbank, Česká spořitelna, ČSOB, Telefónica O2, T-Mobile, DHL a Škoda Auto.

Uzavření akvizice se na základě obvyklých podmínek pro její ukončení očekává na počátku posledního čtvrtletí 2008. Akvizice zároveň podléhá schválení českého Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.


Komentáře