Nové Bluetooth verze 2.1 má být šetřivější a hlavně jednodušší na propojování (dodána videa)

Organizace Bluetooth SIG oznámila novou verzi populárního bezdrátového rozhraní (k jeho vytvoření se spojila s WiMedia), které by snad konečně mělo přinést to, co slibovala už jeho startovní verze.Organizace Bluetooth SIG oznámila novou verzi populárního bezdrátového rozhraní (k jeho vytvoření se spojila s WiMedia), které by snad konečně mělo přinést to, co slibovala už jeho startovní verze.

Abych byl spravedlivý. Verze dva byla už konečně povedená a funkční a i když nároky na energii nebyly optimální, v každém případě například na řešení od Logitechu se spolehnout dalo.
Nová Bluetooth Core Specification Version 2.1 + EDR, má mít nejen nižší spotřebu (sdružení SIG uvádí až 5x) a vyšší bezpečnost, včetně zajištění proti odposlouchávání, ale hlavně vylepšené párování zařízení, což je letitý problém. Mělo by být nyní výrazně jednodušší díky tomu, že redukuje počet kroků nutných k propojení dvou zařízení. V praxi prý bude stačit (viz obrázek) zmáčknout jen jedno tlačítko.

První přístroje s novou verzi Bluetooth by se měly objevit někdy na podzim.


Názornou ukázku vylepšeného párovacího postupu si stáhnete zde (leták v JPG, 350 KB, angličtina).


Mike Foley, výkonný ředitel Bluetooth SIG ukazuje výrazně rychlejší párování a přenos fotografie z mobilu do fotorámečku (WMV, 1,2 MB, angličtina).


Nové vlastnosti probírá Mike Foley zde (WMV, 2,4 MB, angličtina).


Foto a video: Bluetooth SIG


Komentáře