Novell je na prodej, hlavním zájemcem je VMware

Wall Street Journal informoval, že společnost VMware zvažuje nákup Novellu a to zejména pro jeho linuxová řešení.


Podle informací, které Wall Street Journal zveřejnil ve čtvrtek, plánuje Novell rozdělení firmy do několika samostatných částí a vede nyní údajně jednání nejméně se dvěma zájemci, mezi nimiž je právě VMware. Pro VMware je Novell atraktivní zejména díky operačnímu systému SUSE Linux a přidruženému byznysu kolem něj. Report dále tvrdí, že druhou firmou, s níž Novell vede jednání, je společnost Attachmate, která se zajímá o NetWare, což je software Novellu pro sdílení souborů ve firmách.

O Novell, který nabízí sám sebe k prodeji již od března, se podle Wall Street Journalu zajímalo asi 20 firem, ale jen několik jich bylo vážným zájemcem. Až tento týden se ovšem rozeběhly spekulace o konkrétních nabídkách poté, co New York Post zveřejnil informaci, že Novell a dvě blíže nespecifikované firmy vedou již pokročilá jednání o akvizici.

Získání SUSE Linuxu by bylo pro VMware poměrně logickým krokem, neboť tato firma již v současnosti kupuje několik dalších společností, jako je Integrien a TriCopher, které vyrábí virtualizační aplikace a software pro cloudové služby. Novell byl v minulosti partnerem VMware a SUSE Linux byl preferovaným operačním systémem pro virtuální appliance VMwaru. Novell také buduje vlastní cloudové služby na linuxové bázi.Komentáře