Nový Flash pro Linux

Nová verze přehrávače Adobe Flash Player 9 přidává do programu pro vytváření internetových aplikací na Linuxu technologii Flex 2.Nová verze přehrávače Adobe Flash Player 9 přidává do programu pro vytváření internetových aplikací na Linuxu technologii Flex 2.

Flash Player 9 přináší konzistentní rozhraní pro různé platformy (v průběhu roku bude zahrnut do linuxových distribucí Novellu a Red Hatu), vývojáři na Linuxu mohou navíc vytvářet, testovat a nasazovat internetové aplikace (RIA) s použitím bezplatné vývojářské sady Adobe Flex 2 SDK, přehrávače Flash Player 9 a softwaru Flex Data Services 2 Express.

Podle výrobce, je v nové verzi efektivněji využita paměť a také virtuální počítač pro ActionScript nabízí až 10krát vyšší výkon. Adobe dokonce nedávno předalo jeho zdrojový kód Mozilla Foundation, která řídí nový open source projekt pod názvem Tamarin, zaměřený na urychlení na standardech založeného vývoje poutavých webových aplikací, které budou fungovat na více platformách. (zdrojový kód Tamarinu je dostupný na této adrese)

Adobe Flash Player 9 pro Linux je k bezplatnému stažení zde.


Komentáře