Ohlédnutí za Coma Storage Day 2008

Ve čtvrtek 17. dubna se pražském hotelu Diplomat uskutečnil další ročník Coma Storage Day 2008. Akce se uskutečnila v sálu Belvedere a zúčastnilo se jí podle našeho odhadu několik stovek zájemců z nejrůznějších firem, státních institucí i akademické sféry.Ve čtvrtek 17. dubna se pražském hotelu Diplomat uskutečnil další ročník Coma Storage Day 2008. Akce se uskutečnila v sálu Belvedere a zúčastnilo se jí podle našeho odhadu několik stovek zájemců z nejrůznějších firem, státních institucí i akademické sféry.

Kromě čtyř bloků přednášek, rozdělených do dvou paralelních linií, měli účastníci možnost na vlastní oči vidět vystavené nejnovější modely storage systémů, včetně praktických ukázek vybraných zařízení ve speciálním sálů či mohli využít přestávek pro diskusi s odborníky na toto téma. Přednášejícími byli kromě zaměstnanců společnosti Coma zálohovací systémy, která akci pořádala, také specialisté ze společností Sun Microsystems, SpectraLogic, EMC, Soft-Tronik, CSystem, Stratus Technologies či Overland Storage.

Jeden z přednášejících, Igor Stonawski ze společnosti Soft-Tronik, který mluvil o řešeních VMware, nám potvrdil, že díky virtualizaci mohou podniky snížit pořizovací i provozní náklady na IT infrastrukturu. V dnešní dynamické době je podle něj největším přínosem virtualizace zjednodušení IT infrastruktury, zvýšení její flexibility, jednoduché řízení a správa. Ve virtuálním prostředí lze během několika minut poskytnout nový server, celou skupinu, nebo poskytnout výpočetní zdroje pro náročnou aplikaci. Virtualizace má smysl nejen pro servery, ale i pro paměťové systémy a sítě. Ani koncové stanice nejsou výjimkou. Přínosy se zde týkají zejména zvýšení dostupnosti a bezpečnosti desktopů. Zvyšují se také požadavky na dostupnost a rychlost obnovy podnikových aplikací. Nástroje pro dynamickou alokaci zdrojů a vysokou dostupnost účinně zajišťují kontinuální provozuschopnost aplikací. Obnova virtuálního prostředí je mnohem rychlejší a spolehlivější než v případě klasické infrastruktury.

Kromě aktuálních otázek virtualizace aplikací a storage se na Coma Storage Day 2008 hojně mluvilo také o možnostech zálohování, iSCSI technologii a řadě dalších zajímavých otázkách, spojených s dnešní podnikovou IT infrastrukturou.


Komentáře