Ohlédnutí za seminářem ProCurve

V pondělí 5.11.2007 proběhl seminář o designu ProCurve sítí, pořádaný ProCurve Networking by HP.V pondělí 5.11.2007 proběhl seminář o designu ProCurve sítí, pořádaný ProCurve Networking by HP.

Seminář byl určen zejména pre-sales obchodníkům a technikům, kteří navrhují složitější řešení pro zákazníky připravila v pražské centrále divize Hewlett Packard – ProCurve Networking by HP. Kurz předpokládal základní znalost produktového portfolia, technický přehled a rozebíral nejrůznější praktické příklady nasazení prvků ProCurve včetně konkurenčních výhod, prodejních a technických argumentů. Seminář zdůraznil aspekty implementace řešení a možnosti zejména s ohledem na výkon a bezpečnost. Držitelé obchodních i technických certifikací získali na tomto kurzu body do recertifikačního programu.

Tomáš Kubica, Solution Architect prezentoval v úvodu novinky ProCurve Networking a v další části se zaměřil na design sítí v Adaptive Edge architektuře, design menší sítě se segmentací bez routovaných spojů i design rozsáhlejší routované sítě (OSPF, PIM). Pro účastníky byla připravena také ukázka návrhu bezpečnosti sítě a ProActive Defense, Implementace PoE, design Wi-Fi a nakonec i řešení (VoIP, Tripple-play, IPTV, dohledové systémy) a srovnání s konkurencí.


Komentáře