Ohlédnutí za SmartCard Forum 2008

22. května 2008 proběhl v Praze v konferenčním sále společnosti OKsystem odborný seminář SmartCard Forum 2008, jehož hlavním tématem byla informační bezpečnost založená na čipových kartách.22. května 2008 proběhl v Praze v konferenčním sále společnosti OKsystem odborný seminář SmartCard Forum 2008, jehož hlavním tématem byla informační bezpečnost založená na čipových kartách.

Na semináři prezentovali zástupci předních světových výrobců čipových karet společností Gemalto a Oberthur Card Systems svá řešení a novinky ze světa čipových karet. S velkým zájmem se setkal příspěvek I. Rosola, specialisty v oblasti čipových karet a ředitele vývojové divize společnosti OKsystem. Seznámil účastníky s aktuální situací při přípravě evropských čipových identifikačních dokladů a s výsledky projektu Onom@topic+, zabývajícího se standardizací technologické platformy pro budoucí Evropskou kartu občana.

Výsledky z tohoto projektu OKsystem využil i při vývoji vlastního produktu - middleware OKsmart, o jehož praktickém využití promluvil Martin Opava ze společnosti truconneXion a Karel Lux z Ministerstva práce a sociálních věcí ČR. Vladimír Lieberzeit ze společnosti UPEK ve své přednášce seznámil posluchače se základy a novinkami z oblasti biometrie.

Semináře se zúčastnilo na 160 manažerů a IT specialistů z komerční sféry i veřejné správy. Bližší informace o semináři se dozvíte na stránkách www.oksystem.cz.


Pohled do konferenčního sálu během SmartCard Fora.


Komentáře