Open XML jako ISO norma? Česko hlasuje pro

Český normalizační institut odeslal v minulém týdnu na sekretariát ISO/IEC v Ženevě za Českou republiku souhlas s přijetím normy DIS 29500 (Open XML) jako standardu ISO/IEC. Rozhodnutí o konečném přijetí nové mezinárodní normy bude oznámeno sekretariátem ISO/IEC počátkem dubna 2008 na základě výsledku hlasování všech 87 členských států ISO a IEC, z nichž však řada má vůči Open XML výhrady.Český normalizační institut odeslal v minulém týdnu na sekretariát ISO/IEC v Ženevě za Českou republiku souhlas s přijetím normy DIS 29500 (Open XML) jako standardu ISO/IEC. Rozhodnutí o konečném přijetí nové mezinárodní normy bude oznámeno sekretariátem ISO/IEC počátkem dubna 2008 na základě výsledku hlasování všech 87 členských států ISO a IEC, z nichž však řada má vůči Open XML výhrady.

Česká republika se celého standardizačního procesu účastnila pod vedením Českého normalizačního institutu (ČNI) – člena ISO. Na základě odborné expertní diskuse v průběhu roku 2007 bylo za Českou republiku předloženo 75 komentářů a návrhů pro vylepšení standardu. Všechny návrhy byly přijaty a zapracovány s výjimkou jednoho, který byl zapracován jen částečně.

Český normalizační institut se účastnil i nedávného Ballot Resolution Meetingu v Ženevě, který je v procesu přijímání standardů ISO určen na projednání připomínek jednotlivých členských zemí. Z celkového počtu 1 027 připomínek zde bylo přijato a schváleno 1 011, tedy 98,4 %.

Open XML od Microsoftu je již od prosince roku 2006 plně otevřený mezinárodní standard, certifikovaný formát mezinárodní standardizační organizací Ecma International. Standard Open XML je již nyní v IT branži v praxi využíván, což dokládá skutečnost, že již byl implementován do celé řady produktů a softwaru od společností jako například Novell, Corel, Apple, IBM, Sun a dalších na několika platformách včetně Linux, Windows, Mac OS, Palm OS, Java a .NET.
Nenechte si ujít:
Microsoft uvolnil technické specifikace formátů Office

Microsoft Office 2003 SP3 blokuje starší formáty souborů!

Microsoft varuje: Excel obsahuje kritickou chybu

Office se stěhuje na internet

Service Pack 1 pro Office 2007 je již na dohled!

Sada aplikací StarOffice v Google Packu

Windows XP SP 3 RC je již k dispozici ke stažení!

Microsoft zintenzivňuje kontroly počítačů s nelegálními Windows!


Komentáře