Oracle posiluje elektronický byznys

Dvanáctá verze aplikační sady Oracle E-Business Suite (EBS) oficiálně přichází na český trh. Mezi její klíčové vlastnosti patří výrazně rozšířená funkcionalita, vyšší uživatelská přívětivost, ale také otevřené a přizpůsobitelné prostředí a lepší bezpečnost. Oznámila to společnost Oracle, která datum uvedení lokalizované verze tohoto ERP na český trh stanovila na 21. květen.Dvanáctá verze aplikační sady Oracle E-Business Suite (EBS) oficiálně přichází na český trh. Mezi její klíčové vlastnosti patří výrazně rozšířená funkcionalita, vyšší uživatelská přívětivost, ale také otevřené a přizpůsobitelné prostředí a lepší bezpečnost. Oznámila to společnost Oracle, která datum uvedení lokalizované verze tohoto ERP na český trh stanovila na 21. květen.

EBS Release 12 byla oficiálně představena fakticky už v lednu loňského roku a česká lokalizace rozhraní jako takového je k dispozici již od února, takže např. zákazníci využívající toto řešení v rámci nadnárodních korporací jej mohli již bez problémů používat. Časový rozdíl při uvedení oficiální české verze vyplývá z postupného uvádění aplikační sady na jednotlivých trzích. Plně lokalizovaná sada je však připravena pro zdejší prostředí i z hlediska legislativních požadavků, případně i specifických obchodních zvyklostí místních zákazníků.

Verze R12 obsahuje podle výrobce přes 2 300 nových vlastností v různých oblastech včetně financí, plánování, prodeje a marketingu či řízení lidských zdrojů atd. a nové uživatelské rozhraní konzistentní s GUI aplikací Siebel a Peoplesoft. K významným faktorům ale patří především robustní architektura s podporou průmyslových standardů připravená na různé typy integrace s dalšími e-businessovými aplikacemi a middlewarem Fusion.

Oracle kromě toho představil také chystané novinky pro bezpečnou archivaci podnikového obsahu a e-mailů. Aplikace Universal Online Archive pro databázi Oracle dovoluje využít její funkce jako SecureFiles, nativní systém zajišťující šifrování a kompresi souborů pro Oracle 11g. Produkt E-Mail Archive Service poskytuje prostředky pro ukládání obsahu z Microsoft Exchange, IBM Lotus Notes a poštovních systémů založených na SMTP. Oba produkty mají být dostupné během letošního roku.


Komentáře