Osvěžte si přes léto znalosti digitální fotografie

Digitální fotoaparát již není takovým luxusem jako kdysi, a jeho majitelem je dnes velká spousta lidí. Proces focení však není tak jednoduchý jak by se mohlo zdát, alespoň chcete-li dosáhnout dobrého výsledku.Digitální fotoaparát již není takovým luxusem jako kdysi, a jeho majitelem je dnes velká spousta lidí. Proces focení však není tak jednoduchý jak by se mohlo zdát, alespoň chcete-li dosáhnout dobrého výsledku.

Na cestě za výbornou fotkou se uživatel musí poprat nejen se samotným fotoaparátem, ale také zvládnout dodatečnou úpravu na počítači. Ta poskytuje velkou kontrolu nad konečným výsledkem a do velké míry rovněž umožňuje „zachránit“ i nepovedený snímek. Pustit se do focení a úprav fotek je však obtížné, pokud nemáte alespoň základní zkušenosti. Počítačová škola Gopas nabízí kurzy zaměřené na práci s digitální fotografií a fotoaparátem. Kurz věnovaný přímo práci s fotoaparátem je zacílen na seznámení se s typy fotoaparátů na trhu a jejich funkcemi. Účastníci kurzu se obeznámí s pojmy z oblasti digitálních fotoaparátů, jako je expozice, zoom, priorita času a clony. Naučí se vybrat vhodný fotoaparát a správně exponovat za horších světelných podmínek. Samozřejmostí jsou i obecné základy expozice.

Pro zkušenější uživatele, kteří chtějí upravovat již získané fotografie, je určen kurz práce s programem Zoner PhotoStudio. Účastníci kurzu se naučí archivovat a upravit obrázky získané pomocí digitálního fotoaparátu či skenováním. Účastník se také například naučí změnit velikost, rozlišení či barevné vyvážení fotky. Nechybí ani zasvěcení do tajů odstranění efektu červených očí nebo vytváření ozdobných rámečků.

Kurzy se konají v Praze a v Brně.

Kurz pro ty, kteří se chtějí seznámit s fotoaparáty na trhu a jejich funkcemi, je dvoudenní a stojí 3980 a 3180 Kč v Praze, respektive v Brně.
Webová stránka

Kurz zaměřený na úpravu fotografií je jednodenní a stojí 1990 a 1590 Kč v Praze, respektive v Brně.
Webová stránka


Komentáře