PayPal se definitivně oddělí od eBay

Americký aukční portál eBay oddělí svojí elektronickou platební platformu PayPal do samostatné firmy. Stane se tak 20. července.

PayPal se definitivně oddělí od eBay


Představenstvo eBay schválilo oddělení PayPalu od eBay během pátečního jednání, přičemž podle oficiálního prohlášení začne být PayPal veřejně obchodovatelný jako samostatná firma od dvacátého července. Oddělení PayPalu od eBay podle šéfa známého aukčního portálu Johna Donahoa poskytne manažerům obou firem větší flexibilitu při rozhodování a umožní jim lépe reagovat na aktuální podmínky na trhu.

Akcionáři eBay podle oficiálního prohlášení získají jednu akcii PayPalu za každou akcii eBay, kterou vlastnili k osmému červenci. Akcie PayPalu budou na burze obchodovatelné pod zkratkou „PYPL“, zatímco eBay bude i nadále využívat označení „EBAY“.

„Věřím, že eBay i PayPal mají to správné vedení, strukturu i strategii potřebné k tomu, aby zákazníkům po celém světě mohli nabízet služby na skvělé úrovni a pro naše akcionáře vytvářeli dlouhodobé hodnoty,“ dodal Donahoe.

Oběma společnostem se v uplynulém roce poměrně dařilo. Zatímco eBay vykázal příjmy ve výši 8,8 miliardy dolarů, příjmy PayPalu byly o pouhých osm set milionů dolarů nižší. Příjmy PayPalu v prvním čtvrtletí tohoto roku navíc oproti poslednímu čtvrtletí roku předchozího vzrostly o sedmnáct procentních bodů.

Jak v květnu tohoto roku uvedl šéf PayPalu Dan Schulman - který bude na pozici CEO i po oddělení jeho firmy od eBay - PayPalu rychle rostou příjmy z mobilních transakcí. Zatímco v roce 2010 měly mobilní transakce na celkovém objemu transakcí provedených prostřednictvím PayPalu pouze 1% podíl, během prvního čtvrtletí tohoto roku to již bylo 30 %.

Úvodní foto: Fotolia © Maxim_Kazmin


Komentáře