PDF-Office Pro 6.0 je konkurencí pro plnou verzi Acrobatu

Německá společnost Universe Software zahájila prodej PDF-Office Professional verze 6.0, programu pro navrhování a vytváření PDF dokumentů a formulářů. Dostupný je pro Windows, Mac OS X i Linux, registrovaní uživatelé mají upgrade na vyšší verzi zdarma, nové přijde na 100 €.Německá společnost Universe Software zahájila prodej PDF-Office Professional verze 6.0, programu pro navrhování a vytváření PDF dokumentů a formulářů. Dostupný je pro Windows, Mac OS X i Linux, registrovaní uživatelé mají upgrade na vyšší verzi zdarma, nové přijde na 100 €.


Větší obrázek.


PDF-Office Professional je navržen tak, aby konkuroval plné verzi Adobe Acrobat, tedy nikoli jen omezené verzi pro čtení PDF, která je k dispozici zdarma. Obsahuje tedy nástroje potřebné k vytvoření PDF dokumentů, včetně formulářů, podporuje výpočtová pole, komplexní programování a 128bitové bezpečnostní kódování. Takto vytvořené dokumenty mají být přitom plně kompatibilní s PDF standardy.

Do šesté verze přibyla možnost vytvářet obrázky přímo v dokumentu; lze importovat všechny běžné grafické formáty. Kreslící funkce sestávají z čar, kruhů, víceúhelníků a dalších geometrických tvarů, lze je různě barvit a kombinovat s importovanými obrázky. Změn doznalo ovládání, užívanější funkce jsou nyní lépe umístěny.


Testovací verze je ke stažení zde, pro Mac verzi je nutné mít Mac OS X v10.4.7.


Foto: Universe Software
Zdroj: IDG


Komentáře