Polycom a Mitel se spojují – vznikne komunikační gigant

Polycom, dodavatel videokonferenčních systému, míří do náruče kanadské firmy Mitel, výrobce systémů pro UC (Unified Communications). Jedním z důvodů jsou dramatické změny na trhu vyvolané nástupem mobilních a cloudových technologií. Obě firmy jsou přitom aktivní i v Česku.

Polycom a Mitel se spojují – vznikne komunikační gigant


Dohodnutá cena za akvizici činí 1,96 miliardy dolarů, což z obou firem učiní největší korporaci působící v oblasti konferenčních systémů a cloudových komunikačních pro podnikové potřeby.

Nově utvořenou firmu povede Richard McBee, dosavadní výkonný ředitel Mitelu, a to pod jménem Mitel, brand Polycom však prý zůstane i nadále zachovaný.

Obrat nové společnosti by se měl pohybovat okolo 2,5 miliardy ročně, a počet zaměstnanců dosáhne výše 7 700 (podle prohlášení firmy na všech pěti kontinentech). Kromě synergie svých řešení si obě firmy slibují i snížení nákladů.

Videokonferenčních a komunikačních nástrojů je díky rozvoji mobilních a cloudových technologiím stovky, ale jen velmi malý počet je určený pro podnikové nasazení, vysvětluje analytik Ira Weinstein z firmy Wainhouse Research.

I když podle něj existují levnější a přenosnější systémy, firmy vyhledávají produkty tradičních dodavatelů kvůli jejich kvalitě, spolehlivosti, úrovni zabezpečení a možnostech integrace s dalšími podnikovými systémy.

Kombinace řešení Mitelu a Polycomu může přinést požadovaný výrobek, nicméně tu podle Weinsteina existuje riziko, že se sníží jejich efektivita. Navíc prý hardware Polycomu kooperuje s telefonním softwarem Shoretel, 8x8 a jinými, které jsou přímou konkurencí pro Mitel. A akvizice může znamenat i přehodnocení kontraktu Polycomu s Microsoftem, což je také významný konkurent Mitelu.

Úvodní foto: Stephen Lawson, IDG News


Komentáře