Pozvánka na konferenci Kam kráčí české bezdrátové sítě

Ve dnech 19. a 20. září se uskuteční v Rabí na Šumavě konference s názvem Kam kráčí české bezdrátové sítě, jejímž pořadatelem je sdružení Internet pro všechny.Ve dnech 19. a 20. září se uskuteční v Rabí na Šumavě konference s názvem Kam kráčí české bezdrátové sítě, jejímž pořadatelem je sdružení Internet pro všechny.

Myšlenka uspořádat odbornou konferenci se zrodila již koncem roku 2007. Sdružení Internet pro všechny podporuje na svých stránkách již několik let (formou článků i budováním největší databáze wi-fi sítí) snahu poskytovatelů bezdrátového připojení nabídnout i uživatelům ve venkovských oblastech plnohodnotný přístup k internetu.

Jelikož se většina nejvýznamnějších telekomunikačních akcí uskutečnila v Praze, Brně nebo jiných velkých městech, rozhodlo se sdružení držet hesla "Internet pro všechny" a uspořádat konferenci v lokalitě, v které by to očekával jen málokdo. Vesnička Rabí má pouze cca. 470 stálých obyvatel a většině lidí je známá spíše svým hradem, který je nejrozsáhlejší hradní zříceninou v Čechách a podle legendy zde přišel Jan Žižka při obléhání o druhé oko.

Účastníci zde budou mít příležitost ujasnit si směr vývoje nejen od dodavatelů technologií, ale naopak vyjasnit svoje potřeby jim, dále se seznámit s administrativním prostředím elektronické správy sítě, možností získávání dotací od státu a EU na rozvoj elektronických komunikací, správu a rozvoj kmitočtového spektra nebo vývoj ve volných pásmech a možnost jejich perspektiva jejich použití…

Účastnický poplatek činí 300 Kč včetně DPH (a zahrnuje celodenní občerstvení, oběd a večeři formou grill party). Současně by měla být konference také vysílána živě na internetu.

Více informací včetně detailního programu konference lze najít na adrese www.internetprovsechny.cz/konference


Komentáře