Příjmy Twitteru meziročně vzrostly o více než polovinu

Americká společnost Twitter v úterý zveřejnila své finanční výsledky za uplynulé čtvrtletí, které byly lepší, než se očekávalo.

Příjmy Twitteru meziročně vzrostly o více než polovinu


Příjem Twitteru dosáhl ve druhém čtvrtletí tohoto roku 502 milionů dolarů, což je o 61 procentních bodů více, než v tom samém období roku předešlého. Analytici přitom očekávali příjmy ve výši 481 milionů dolarů.

Známé sociální síti se taktéž poměrně významně zvýšil počet měsíčních aktivních uživatelů, a to o 15 procentních bodů na 316 milionů. Jako měsíčního aktivního uživatele Twitter označuje takového člověka, který na jeho stránky přistupuje alespoň jednou do měsíce nezávisle na tom, zda má na této sociální síti účet.

Svými nejnovějšími finančními výsledky Twitter jistě zvednul náladu investorům, kteří jej dlouhodobě kritizují kvůli slabému růstu. Americké korporaci se od spuštění její sociální sítě doposud nepodařilo dosáhnout zisku a počet nových uživatelů spolu s příjmy od roku 2013 rostou jen pozvolna.

Na to minulý měsíc reagoval šéf Twitteru Dick Costolo, který se rozhodl ze své funkce odstoupit. Costola v jeho pozici dočasně nahradil spoluzakladatel Twitteru a šéf startupu Suare Jack Dorsey.

Jak uvedl Dorsey tento týden na setkání s investory, management Twitteru je spokojený s finančními výsledky, avšak nikoli s růstem počtu uživatelů.

Úvodní foto: © ima - Fotolia.com


Komentáře