Prodej smartphonu G1 s Androidem: Davové šílenství se nekoná

V úterý večer začal v USA prodej prvního smartphonu G1 od firmy HTC, přičemž se jednalo o speciální startovací akci v jediném obchodě T-Mobile v San Franciscu, zatímco od středy si jej mohou američtí zájemci koupit po celých Spojených státech. Jak první den prodeje vypadal?V úterý večer začal v USA prodej prvního smartphonu G1 od firmy HTC, přičemž se jednalo o speciální startovací akci v jediném obchodě T-Mobile v San Franciscu, zatímco od středy si jej mohou američtí zájemci koupit po celých Spojených státech. Jak první den prodeje vypadal?

Nedávno představený G1 se začal prodávat v obchodě na Market Street v 18 hodin a čekalo tam na něj asi 150 lidí. První byl student Christopher Laddish, který obětoval ve frontě celý den, protože stál před obchodem od 8 hodin ráno, aby si tento telefon mohl koupit. Nicméně s mánií, která provázela startovací prodeje iPhone 3G, se tento zájem nedá srovnávat. Christopher Laddish na otázku, proč se pro tento telefon rozhodl, odpověděl, že má rád produkty jak od Googlu, tak od HTC a chtěl být prvním, kdo si jej koupí (pro telefon si mimochodem přišel v černém tričku s nápisem: „I was the first to get it“ ). Což se mu také podařilo.

Další z kupujících, Chijioke Amah, pak na dotaz po důvodu svého výběru řekl, že o tomto telefonu v uplynulých týdnech hodně četl a i když sám používá počítač Mac, není příliš velkým fanouškem iPhonu, hlavně kvůli ovládání pomocí dotykového displeje. Když pak uslyšel, že T-Mobile bude nabízet tento telefon s klávesnicí, nebylo co řešit.

Smartphone G1 stojí 180 dolarů včetně daně při uzavření dvouleté smlouvy u T-Mobile, zatímco bez ní vyjde na 400 dolarů a jeho cílem bude konkurovat přístrojům BlackBerry a iPhone. Má 3,2“ dotykový displej a plnohodnotnou QWERTY klávesnici, která se zasouvá pod tělo přístroje. V některých Evropských zemích (jako například ve Velké Británii) by se měl G1 začít prodávat ještě do konce letošního roku, ale neanglické varianty budou k dispozici až během prvního čtvrtletí 2009.
Nenechte si ujít:
HTC G1: Kdy se dočkáme mobilu s Androidem v češtině?

Google rozdává miliony na podporu Androidu

Android ožil v Barceloně

HTC má nový smartphone S740 s QWERTY klávesnicí

iPhone vytlačuje z trhu konkurenční smartphony

iPhone 3G: Jak jej hodnotí analytici?

Analýza: Symbian změní mobilní svět na open source

První smartphone G1 s Androidem je konečně tady!

Více informací o smartphonu G1 od HTC si můžete přečíst v článku První smartphone G1 s Androidem je konečně tady!

Následují fotografie z prvního dne prodeje.


"Dav" zájemců před prodejnou T-Mobile v San Franciscu.


Christopher Laddish ve stylovém tričku s novým mobilem.


Smartphone G1 v krabici.


Komentáře